Huawei’den son dakika işletim sistemi açıklaması!

ABD ile Çin ortasında yaşanan ticari kriz, en çok teknoloji devi Huawei markasını vurdu. Google hizmetlerinden de olan Huawei, artık yeni bir işletim sistemi arayışlarına girdi. 

Huawei’den son dakika işletim sistemi açıklaması!

Huawei CEO’su Huawei’nin kendi işletim sisteminin sonbahara kadar akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılmak üzere hazır olacağını belirtti. Huawei Tüketici İş Kümesi CEO’su Richard Yu işletim sisteminin memleketler arası piyasalar için 2020’nin birinci ya da ikinci çeyreğinde hazır olacağını söyledi.

Richard Yu sadece Huawei’nin Google ve Microsoft ile iş birliğinin büsbütün durması durumunda şirketin kendi yazılım sistemini geliştireceğini vurguladı.

Perşembe günü CNBC’ye konuşan Huawei Tüketici İş Kümesi CEO’su Richard Yu, “Hala Microsoft Windows and Google Android işletim sistemine bağlıyız. Ancak bunu kullanamazsak, Huawei kendi B planını hazırlayacak ve kendi işletim sistemini kullanacaktır” dedi.

Geçiş süreci boyunca Çinli şirket, dünya çapındaki operasyonlarının etkilenmemesi için ABD’de üretilen kimi eserleri satın almaya devam edebilecek. Bakalım Huawei’nin bir sonraki adımı ne olacak bu mevzuda? Pekala ya siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz?

Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın.

Başa dön tuşu