İddia: Elon Musk’ın DOGE’u Vitalik Buterin ile yükseltecek!

Ethereum ( ETH ) kurucu ortağı Vitalik Buterin ve Tesla (NASDAQ: TSLA ) CEO’su Elon Musk’ın bir araya gelip Dogecoin’i ( DOGE ) yükseltmek için çalışmaya başlayacağını öne süren raporlar ortaya çıktı.

İddia: Elon Musk’ın DOGE’u Vitalik Buterin ile yükseltecek!

Sonuç olarak, Dogecoin fiyatı tavan yapıyor. Dogecoin şu anda son 24 saatte %8,46 ve önceki yedi günde yaklaşık %2,4 artışla 0,08761 $’dan el değiştiriyor.

DOGE Bir günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

İlginç bir şekilde, DOGE’nin fiyatı, bir saatten biraz fazla bir süre içinde piyasa değerine 1 milyar doların üzerine çıkarak 10,9 milyar dolardan 12,07 milyar dolara yükseldi ve biraz geri çekildi.

DOGE Bir günlük piyasa değeri tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

DOGE fiyatındaki artış, kripto podcast sunucusu ve etkileyici David Gokhshtein’in 700.000 takipçisine Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin ve Twitter CEO’su Elon Musk’ın 25 Kasım’da bir tweet ile Dogecoin’i geliştirmek için yakında birlikte çalışmaya başlayacağına inandığını söylemesinin ardından geldi.

Eylül 2021’de Buterin’in DOGE’nin Proof-of-Stake’e ( PoS ) geçmeyi düşünmesi gerektiğini söylediğini ve Ethereum kodunun bu geçiş için kolayca kullanılabileceğini söylediğini bildirdi.

Proof-of-Stake’e geçiş, Dogecoin için İz Haritasında da vurgulanmıştır. Vitalik, yalnızca Ethereum’un gözlemcisi ve kurucusu sıfatıyla bu tür fikirler üretme hakkına sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda 2021’de katıldığı Dogecoin Vakfı’nın bir üyesi sıfatıyla da bunu yapıyor.

Bu yılın Şubat ayının başlarında Buterin, Dogecoin’in Proof-of-Stake geçişine yardımcı olduğunu doğruladı. Ethereum kurucu ortağı , geçen yıl Noel’de yayınlanan ve daha fazla kişinin Dogecoin ağının yönetimine katılmasına izin verecek olan PoS’un ‘Topluluk Staking’ versiyonu için DOGE teklifini yürütme stratejisini özetleyen bir teklife atıfta bulundu.

“Geçenlerde bir şey yayınladılar, Dogecoin Vakfı, Vitalik Buterin ile topluluk staking oluşturmak için işbirliği içinde, geçen yıl Noel’de yayınlandı.”

Dogecoin yükselmeye devam edecek mi?

DOGE’nin fiyatının artmasıyla birlikte, kripto ticaret uzmanı Altcoin Sherpa , meme coin’in tırmanmaya devam etmesinin pek olası olmadığını tweetledi:

“DOGE: Bazı Elon haberleri nedeniyle taşınan prob. Piyasa koşulları göz önüne alındığında bunun sürdürülebilir bir pompa olacağını pek düşünmeyin; muhtemelen 0,09 dolar civarında kısa devre yapılabilir.”

DOGE tablosunu kısaltın. Kaynak: Altcoin Sherpa

Dogecoin’in pompayı sürdürme yeteneği, mevcut piyasa koşulları ve şimdiden geri dönmeye başladığı gerçeği göz önüne alındığında çok şüphelidir, ancak bu, DOGE yatırımcılarının bu arada bildirimlerini yakından takip etmesini engellemeyecektir.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Başa dön tuşu