İnci Sözlük ve Uludağ Sözlük satıldı!

İki kelamlık sitesiyle birlikte İncicaps ve Haberself siteleri ile bu sitelere bağlı toplumsal medya hesapları da satış sürecine dahil edildi. Uludağ kelamlık ve İnci Kelamlık markalarının yüzde 50’sini, Bursa’da faaliyet gösteren Ergünkent İnşaat’ın İdare Konseyi Lideri Emin Adanur satın aldı. 28 yaşındaki genç teşebbüsçü, Türkiye’de yeni jenerasyonun en ağır takip ettiği platformlar ortasında yer alan bu iki kelamlık sitesini ve bağlı toplumsal içerik platformlarını satın alarak kıymetli bir yatırıma imza attı.

İnci Kelamlık ve Uludağ Kelamlık satıldı!

Uludağ Sözlük’ün dijital dünyadaki büyük seyahati 2005’te öğrenci projesi olarak başladı. 4 yıl sonra İnci Kelamlık, çok kısa müddet içinde kendi kitlesini oluşturarak Türkiye internetine ismini yazdırmaya başladı. Akabinde İncicaps ve Haberself ile daha geniş kitlelere ulaşan bu iki kelamlık platformu, toplumsal medyada da geniş bir kitle edindi.

2013’te Promoviral markasıyla kurumsal firmalara toplumsal medya ajans hizmeti vermeye başlandı. 2016’da Texas, Dallas’ta Amerikan şirketlerine hizmet veren yazılım ofisi kuruldu.

Kurumsallaşma ve yatırımlara sürat verilecek

Şirketin yarı payının satışı sonrasında idare takımı ve takım çalışmaya devam edecek. Sözlüklerden ve toplumsal platformlardan oluşan şirketin kurumsallaşmasına dönük çalışmalar yapılacak. Önümüzdeki devirde uygulama geliştirme konusunda insan kaynağı yatırımına gidilecek. Ayrıyeten sözlüklerle birlikte toplumsal medya profillerindeki takipçi kitlesine dönük oyunlar geliştirilmesi için de çalışmalara sürat verilecek.


Türkiye’nin ikinci en büyük kelamlık sitesi

Kuruluş tarihi 2005 olan Uludağ Kelamlık, bugün 850 bin günlük ziyaretçi sayısı ve 700 bin üyeyle Türkiye’nin ikinci yerli toplumsal medya sitesi. 2009 doğumlu İnci Kelamlık ise 1,2 milyon üyesi ve toplumsal medyadaki 15 milyon takipçisiyle Türkiye’nin en büyük toplumsal medya kitlesine sahip. Türkiye nüfusunun yüzde 85’inin haberdar olduğu site, her gün 450 bin farklı kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen sitelerinden biri olan Uludağ Sözlük’ün kurucusu İsmail Alpen, ağır olarak siyasi tartışmaların yaşandığı bir platform olarak tanımladığı Uludağ Sözlük’te 3 milyon mevzu başlığıyla ilgili 22 milyon yazı (entry) yer aldığı bilgisini verdi. Uludağ Sözlük’ün Twitter’da 140 bin takipçisi bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu