Instagram Reels Reklamları Nasıl Oluşturulur?

Son vakitlerin en tanınan toplumsal medya uygulamalarından birisi de Instagram’dır. 2010 yılından beri hayatımızda olan Instagram’ın gün geçtikçe kullanıcı sayıları artıyor beşerler Instagram’da daha görünür olmak ve daha fazla insanın önüne çıkmak için adeta birbiri ile yarışıyor. Gün geçtikçe yeni güncellemelerle karşımıza çıkan Instagram’da son vakitlerde Reels görüntüleri hayli tanınan. Reels, ses ve imgeleri ile ilgi çeken kısa müddetli videolardır. Reels, marka bilinirliğini artırmak ve hesabınızı büyütmek için çok uygun aracılardır. Instagram Reels reklamları vererek, daha fazla kişinin önüne çıkarak, hesabınızı büyütebilirsiniz. Biz de bu yazımızda Instagram’da Reels reklamları nasıl verilir bir arada inceleyeceğiz.

  • ·        Instagram Reels reklamları Facebook Reklam Yöneticisi’nden verilir. Öncelikle Facebook Reklam Yöneticisine gittikten sonra üst menüde bir oluştur yani + ikonu bulunuyor bu ikona tıklıyoruz.
  •       Daha sonra karşınıza Bilinirlik, trafik, etkileşim olarak üç seçenek çıkacak. Reklam verme emelinize nazaran seçeneklerden birisini seçmeniz ve bilgileri doldurmanız gerekiyor.
  •   Reklam alanları seçeneğine geldiğimizde otomatik reklam alanları yahut manuel reklam alanları seçeneklerinden birini seçmemiz gerekiyor. Şayet manuel reklam alanları seçeneğini seçersek Akış, Öyküler, Keşfet, Reels yahut Mağaza üzere alanları eklemeye ihtimam göstermelisiniz.
  • Reklam kreatifi kısmına geldiğimizde Instagram Reels görüntüsünün URL’sini yapıştırınız.eğer reklam hedeflerinizde bilinirliği seçtiyseniz “Bir Yönlendirme Adresi Ekle” seçeneğini seçmeniz gerekiyor.
  • Instagram Reels görüntünüzün site linkini bulmak için bilgisayarınızdan Instagram adresine girip Reels kısmına gelmeniz gerekiyor daha sonrasında reklam vermek istediğiniz Reels gönderisinin linkini kopyalayabilirsiniz.

· Son olarak “Eylem Çağrısı” seçip reklamınızı tamamlayabilirsiniz.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu