Instagram yeni beğeni reaksiyonu üzerinde çalışıyor.

Instagram’dan sıklıkla paylaşım yapan toplumsal medya analisti Alessandro Paluzzi, Instagram’ın yeni bir beğeni tepkisi üzerinde çalıştığını duyurdu. Paluzzi’nin Twitter üzerinden yaptığı paylaşım nazaran yeni beğeni tepkisi hala test basamağında. Paluzzi,  Instagram’ın yeni beğeni tepkisine dair rastgele bir teknik ayrıntı paylaşmadı lakin yaptığı paylaşımda  yeni beğeni tepkisinin nasıl göründüğüne dair bir görüntü paylaştı. 

Platformun üzerinde çalıştığı yeni özelliğe nazaran Instagram beğeni sembolünü daha çok öne çıkarmaya çalışıyor.Paluzzi de yaptığı Twitter paylaşımında test edilen bu yeni tepkinin beğeni sembolünü daha çok öne çıkardığını söyledi. 

Şu an Instagram üzerinden beğeni yaptığımızda, mevcut olan beğeni reaksiyonunda, fotoğrafa çift tıkladığımızda, fotoğrafın tam ortasında beyaz bir kalp çıkıyor. Öbür yandan fotoğrafın altında bulunan kalp simgesine dokunduğumuzda, fotoğrafta rastgele bir reaksiyon belirmiyor.  Paluzzi’nin paylaşmış olduğu görüntüye nazaran, test kademesindeki yeni beğeni tepkisinde beğeni yapıldığında aşağıdan üste hakikat kırmızı bir kalp hareket ediyor. 

Bu yeni sürüm şu an da test ediliyor fakat kararlı sürüme ne vakit geçileceği şimdi belirli değil. Kısa müddette yeni sürüme geçilmesi beklenen.  Dev toplumsal medya platformu ayrıyeten geçtiğimiz günlerde Mağaza sekmesinin kalkacağını açıkladı. Adam Mosseri’ye nazaran, küçük girişimcilerin ve markaların bu platform üzerinden satış yapmasını sağlayan Mağaza sekmesi, ilerleyen günlerde daha sade ve kullanışlı bir formda dönecek. 

Değişime gidilmesinin sebebi ise Instagram’ın Reels ve Kıssalarının çok daha fazla öne çıkmasının sonucu, Mağaza sekmesinin geri planda kalmasıydı. Instagram yeni Mağaza sürümünde bilhassa kullanıcının tecrübesi temel alınarak ,önceye nazaran Mağaza kullanımını artırmayı hedefliyor. 

Sosyal medyanın devi Instagram’ın yeni beğeni tepkisinin kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı merak konusu.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu