İşte Tesla’nın ilk elektrikli pick-up aracı ‘Cybertruck’!

Elektrikli araba üreticisi Tesla, ilk elektrikli pick-up aracı Cybertruck‘ı ABD’de tanıttı. Tanıtımı şahsen Elon Musk gerçekleştirdi. Fütüristik dizayna sahip olan Cybertruck‘ın zırhlı bir araca benzediği görülüyor.

Tanıtım sırasında dayanıklılık testine de sokulan araca birinci evvel Tesla’nın baş dizayncısı Franz von Holzhausen elindeki balyozla vurmaya başladı. Balyoz darbelerinin akabinde kaportasında hiçbir hasar görünmeyen araç adeta izleyicileri büyüledi.

Fakat Elon Musk‘un, aracın camlarında yaptığı testler için tıpkı şeyi söylemek pek de mümkün değil. Bu güçlendirilmiş aracın camlarının kırılmaz olduğu daha evvel açıklanmıştı. Ancak yapılan tanıtımda, izleyicilerin önünde yapılan dayanıklılık testinde camların parçalandığı görüldü. Bu sonucu beklemeyen Musk, camın kırılmaması gerektiğini, daha evvelki denemelerde lavabo bile attıklarını fakat hiçbir sorun yaşanmadığını açıklayarak, testin başarısız olduğunu belirtti.

Elon Musk, 40 bin dolar başlangıç fiyatına sahip olacak aracın üç farklı versiyon ile piyasaya sunulacak olduğunu açıklayarak, aracın seri üretimi için 2021 yılının sonlarını işaret etti.

Başa dön tuşu