iyzico PayU tarafından 165 milyon dolara satın alındı

Son günlerde dijital ödeme platformu iyzico’nun satıldığı kulislerde konuşulan bir husus haline gelmişti. Bugüne kadar onaylanmayan bu bilgi sonunda resmi olarak duyuruldu. Webrazzi’nin haberine nazaran iyzico, rakibi PayU tarafından 165 milyon dolar bedelle satın alındı.

iyzico PayU tarafından 165 milyon dolara satın alındı

6 yıl evvel Barbaros Özbugutu ve Tahsin Isın tarafından kurulan iyzico, dijital ödeme altyapıları konusunda değerli bir platform haline gelmişti. Bilhassa internet üzerindeki ödemelerde tercih edilen iyzico platformu, bu ayın başında Doğu Avrupa’ya da açılmıştı. Bir müddettir dedikodu nevinden satılacağı konuluşan iyzico ile ilgili bu bilgiler nihayet doğrulandı ve platform en kıymetli rakibi olan PayU tarafından satın alındı.

Satın alımla bir arada Türkiye’nin PayU’nun Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesi içerisinde Polonya’dan sonraki en büyük ikinci pazarı haline geldiğini belirtelim. Kurucu ortaklar Barbaros Özbuğutu ve Tahsin Isın şirket idaresindeki misyonlarına devam ederken iyzico grubu, PayU’nun Türkiye operasyonlarını da devralacak.

Satın alımın düzenleyici ve denetleyici kurumların onayından sonra tamamlanması bekleniyor.

Başa dön tuşu