Koronavirüsü Tesla üretimlerini de etkiledi!

Tesla, Çin’deki fabrikasını süreksiz olarak kapattı. koronavirüsü salgını nedeniyle Çin hükümetinin talebi üzerine alınan karar, şirketin Model 3 üretimini sekteye uğratacak.

Koronavirüsü Tesla üretimlerini de etkiledi!

Birçok daldan birçok firmanın Çin’deki mağaza ve dükkanlarını tek tek kapatma kararı aldığına dair haberleri daima birlikte takip ediyoruz. Çünkü koronavirüsü şu anda bütün Çin’i tesiri altına almış durumda. Emsal bir haber bu sefer Elon Musk‘ın sahibi olduğu elektrikli araba üreticisi Tesla‘dan geldi. Şirket, Corona virüsü nedeniyle Çin’in Şangay kentindeki fabrikasını kapattı. Tesla’nın Finans Müdürü Zach Kirkhorn, fabrikanın 9 Şubat’a kadar kapalı kalmasını beklediklerini tabir etti. 

The Verge‘de yer alan habere nazaran, Çin hükümetinin talebi üzerine alınan karar şirketin Model 3 üretimini sekteye uğratacak. Tesla’nın CFO’su (Mali işler müdürü) Zach Kirkhorn, bu kararın şirketin 2020 karına tesir edeceğini lakin bu tesirin büyük olmayacağını belirtti. Tesla’nın ABD dışında yalnızca Çin’de fabrikası bulunduğunu tırnak içinde belirtelim.

Google‘ın, bugün yaptığı açıklama ile Çin’deki tüm ofislerini geçici olarak kapattığını, IKEA‘nın birebir biçimde Çin’deki mağazalarını süreksiz olarak kapatığını, Apple ve Facebook‘un bu hafta çalışanlarının Çin’e seyahatini kısıtladığını, dün ise British Airways Çin’e tüm uçuşlarını durdurduğunu ayrıyeten hatırlatalım.

Başa dön tuşu