Logitech Video Konferans çözümleriyle üretkenliği artırıyor

Video konferans tahlilleri, iş hayatındaki üretkenliği artırması nedeniyle son yıllarda dünyanın önde gelen birçok şirketi tarafından yatırım yapılan alanlardan biri pozisyonunda bulunuyor. Logitech de yatırımlarına ivme kazandırdığı bu alandaki faaliyetlerini sürat kesmeden sürdürüyor, eserleriyle bilhassa genç kuşağın iş hayatına dahil olmasıyla değişen iş süreçlerini kolaylaştırıyor.

Logitech Görüntü Konferans tahlilleriyle üretkenliği artırıyor

Günümüz dünyasında çalışma trendlerine bakıldığında, şirketlerde bulut tabanlı irtibat sistemi ile görüntü konferans sistemlerinin kullanımının artması, çalışanların haftanın aşikâr günlerinde şirket dışından çalışması, genç çalışanların her gün giderek daha fazla manzaralı görüşme yapması, farklı çalışma ortamlarına sahip olma isteği üzere dinamikler öne çıkıyor.

Özellikle şirketlerde alanı küçülmesine karşın sayıca artan 3 yahut 5 kişilik toplantı odalarının yaygınlaşması nedeniyle çalışanlar birbirleriyle daha çok bağlantı kuruyor ve görüntü konferans sistemleriyle hayatlarını kolaylaştırıyor. Yapılan araştırmalara nazaran bugün, 1995 yılından sonra doğan Z neslinin %90’ından fazlası, her vakit ve her yerde istedikleri kaynaklara erişebilme isteğiyle, öncelikle çalışacakları şirketlerin teknolojik altyapısını sorguluyor ve yarısından fazlası da teknolojinin üretkenliklerini artırdığına inanıyor. Teknolojiyle bu derece iç içe olmakla birlikte, Z kuşağının %84’ü hala yüz yüze bağlantı kumayı tercih ediyor. Bu durum beraberinde şirketlerin görüntü konferans sistemlerine giderek daha fazla yatırım yapmasını sağlarken, tekrar de günümüzde toplantı odalarının sırf %5’lik bir kısmında görüntü konferans imkanı bulunuyor.

Video Konferans Sistemleri Yüz Yüze Bağlantı Gereksinimini da Karşılıyor

Video konferans sistemlerinin teknoloji anlanında büyük potansiyele sahip yatırım alanlarından biri olduğuna vurgu yapan Mustafa Uyar, bugün hala en önemli şirketlerin toplantı odalarının %95’inde görüntü konferans tahlillerinin bulunmadığı dikkate alındığında, Logitech olarak çok önemli bir fırsat gördüklerini ve görüntü konferans çeşitlendirmek maksadıyla kıymetli yatırımlar yaptıklarını belirtti. Uyar, “Günümüzde şimdi toplantı odalarının çok azında görüntü konferans sistemi yer alsa da yöneticilerin %80’i bunun bir mecburilik haline geldiğini, bu yolla hem üretkenliklerini hem de yaratıcılıklarını artırdıklarını söylüyorlar. Biz de teknoloji alanında yenilikçi yaklaşımıyla dünyada kelam sahibi bir şirket olarak bu alanı ziyadesiyle sahipleniyoruz. Bu alanda, birlikte büyüdüğümüz iş ortaklarımızla bir arada hareket ediyoruz. Örneğin eser geliştirme alanında birlikte çalıştığımız teknoloji şirketlerinin yanı sıra mobilya firmalarıyla da birlikte çalışıyoruz. Çünkü yaptığımız işte bir toplantı odasına kameranın yerleşiminden ses sisteminin düzenlenmesine kadar dizaynla ilgili çok yakın bir bağ var. Logitech olarak bugün artık her ölçekteki toplantı odaları için baştan sona tahlil sunan geniş bir eser ailesine sahibiz. Her geçen gün de çok daha fazla toplantı odasına, MeetUp, Rally, Tap, Zone Wireless üzere eserlerimizle birlikte hem süratli hem de sofistike tahlillerle dahil oluyoruz.” dedi.

“Video Konferans sistemleri masa ve sandalye üzere olmazsa olmaz eserler ortasında görülmeli”

Logitech Türkiye Görüntü Konferans Eserleri Kategori Yöneticisi K. Fatih Masatçı ise son bir yıldır büsbütün bu alana odaklandıklarını ve görüntü konferans tahlillerini gelecek 10 yılın tüm dünyada parlayan kategorisi olarak gördüklerini söyledi. İnsan sayısıyla birlikte uzmanlık alanlarının da arttığını, dünyanın dört bir yanından insanın birbiriyle irtibata geçmesi gerektiğini belirten Masatçı, “İnsanların her vakit fizikî olarak bir ortaya gelip kıymet yaratması mümkün olmuyor. Logitech de insanları yerden bağımsız olarak bir ortaya getirmek için çalışıyor. Toplantı odalarını tasarlayanların görüntü konferans sistemlerini de tıpkı masa ve sandalye üzere olmazsa olmaz eserler ortasında görmesi için uğraşıyor, eserlerimizle kullanıcıların büyük bir idare odasında, üç kişilik bir odada yahut kendi masasında birebir tecrübesi yaşamaları ve profesyonelliği hissetmeleri için çalışıyoruz.” diye konuştu.

Logitech Görüntü Konferans Çözümleri…

Basit ve kompakt dizaynıyla öne çıkan Logitech MeetUp, üzerinde hoparlör, mikrofon ve yakınlaştırma yapabilen bir kameraya sahip. Küçük odalar için tasarlanan ve şu ana kadar toplam 21 ödül alan MeetUp, ultra geniş lensi ve RightSense yazılımıyla herkesi çerçeve içerisinde tutabiliyor.

Orta ve büyük ölçekli odalar için tasarlanan Rally/Rally Plus, 4K çözünürlüğe sahip PTZ kamerası ile üstün kaliteli imaj, Computer-Vision tabanlı oto-çerçeveleme ile de herkesin net biçimde görülmesini sağlıyor.

Tek dokunuşla tüm toplantı odalarına kolaylıkla katılmayı sağlayan TAP, toplantı odalarını kolay kolay denetim etmeye dayanak oluyor.

Bireysel tahliller için ise Logitech Brio kamera, Zone Wireless ve Zone Wireless Plus kulaklıklar, kullanıcıların şahsî masalarını profesyonel hale getirerek üretkenliklerini artırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu