Messi – Ronaldo rekabeti Arabistan’a taşınıyor!

Tarihin tahminen de en büyük rekabetinde son perde yaşanacak üzere görünüyor. Evet, hakikat bildiniz. Bahsettiğimiz rekabet Lionel MessiCristiano Ronaldo rekabetinden bir diğeri değil. Messi’nin Barcelona, Portekizli süperstarın ise Real Madrid’de oynadığı periyotta iki futbolcunun ortasındaki rekabet doruk noktasına ulaşmıştı. Hangisinin en yeterli olduğuna dair yapılan tartışmalar ise günümüzde Messi’nin Dünya Kupası’nı kazanması ve Ronaldo’nun Arabistan’a transfer olmasıyla birlikte biraz duruldu.

Messi – Ronaldo rekabeti Arabistan’a taşınıyor!

Ancak gelen haberler, MessiRonaldo ortasındaki rekabetin Suudi Arabistan liginde noktalanacağını bizlere söylüyor. Ronaldo’nun Al Nassr kulübüne transfer olması ve dünyanın en çok kazanan oyuncusu unvanını elde etmesi sonrasında Messi’ye de Arap kulüplerinin ilgisi olduğu açıklanmıştı. Bilhassa de Al Nassr’ın ezeli rakibi Al Hilal’in Messi’nin peşinde olduğu gelen bilgiler ortasında yer alıyor.

Al Hilal Lionel Messi’yi takımına katmak için ise gözünü tabir yerindeyse kararttı. Kulüp kaynaklarından elde edilen bilgilere nazaran Arjantinli yıldıza yıllık 350 milyon euro’yu bulan bir paket teklif hazırlandı. PSG ile olan mukavelesi bu dönem sonunda bitecek olan Messi’nin teklife ne karşılık vereceği merak edilirken, yıldız futbolcunun Ronaldo’ya rakip olma ihtimalinin yüksek olduğu söz ediliyor.

Başa dön tuşu