Metro Exodus’un kıssa odaklı DLC’leri duyuruldu!

Geliştirici 4A Games, Metro Exodus’un Expansion Pass’ini ayrıntılandırdı. Expansion Pass kıssa odaklı iki büyük indirilebilir içerik içerecek. Ayrıntılar ve çıkış aralıkları:

Metro Exodus’un öykü odaklı DLC’leri duyuruldu!

The Two Colonels – 2019 Yazı
 
Albay Khlebnikov, yüzeyin tam altında, meyyit Novosibirsk kentinde Yılbaşı Gecesi için oğluna kavuşmak üzere meskene gidiyor.

Ancak buradaki beşerler pek âlâ değil: sıvı tünelleri tüketiyor, mutant taarruzları artışta görünüyor ve insanları radyasyon zehirlenmesinden koruyan pahalı “”yeşil şeyin”” stokları azalıyor. İnsanların hayatta kalmasını sağlamak için baştakilerin dev değerler alması gerekli.
 
Novosibirsk’in son günlerinde Khlebnikov’un seyahatini ve tecrübelerini takip ediyoruz, Albay Miller bunları bir yıl sonra yine gözlemliyor. Oyuncular bu yeni doğrusal kısımda Metro serisinin klasik, öykü tabanlı oynanışını umabilir; ayrıyeten yepisyeni bir silah, ölümcül bir alev silahı, klostrofobik yerler ve o tanıdığımız tüyler ürpertici tansiyon mevcut.


 
Sam’s Story – 2020’nin Başları
 
Bombalar patlamadan evvel Moskova elçiliğinde bir ABD deniz piyadesi olan Sam, uzun vakittir ana vatanına dönmenin ve ailesini hayatta bulmanın hayalini kuruyordu. Bu ihtimal, Metro’nun karanlık tünellerinde imkansız görünüyordu ancak Spartalılar savaştan sonra hayatta kalan tek kentin Moskova olmadığını öğrenince ümit beslemek saçma hissettirmemeye başladı.

Sam, ABD’ye dönmenin bir yolunu bulmak ümidiyle Aurora’dan uzaklaşıyor ve tsunaminin parçaladığı limanlar, yıkılan endüstriyel binalar ve paramparça konut bölgeleriyle dolu Vladivostok’a varıyor. Seyahatini tamamlamak isteyen Sam, hayatta kalmak için şimdiye kadar öğrendiği her taktiğe gereksinim duyduğunu fark edecek, zira etrafı düşündüğünden daha aldatıcı.

Kıyamet sonrası Rusya’sındaki topraklarda yepisyeni bir seyahate çıkacak oyuncular, Vladivostok’un açık uçlu hayatta kalma tecrübesinde Sam’in yolunu belirleyecek.

Expansion Pass şu anda Metro Exodus standart sürüm sahipleri için satın alınabilir durumda. 

Başa dön tuşu