N11.com’dan Put Adam açıklaması

Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili hakaret içeren sözlerin bulunduğu Put Adam isimli kitabın satışı ile ilgili olarak e-ticaret sitesi N11.com’dan açıklama geldi. n11.com reaksiyonlar üzerine yaptığı açıklamada, kitabın satışının durdurulduğunu, satıcının mağazasının kapatılarak kurumla alakasının kesildiğini açıkladı.

N11.com’dan Put Adam açıklaması

Yapılan açıklamada, “Platformumuzu kullanan bir satıcının kıymetlerimizi hiçe sayan halini tasvip etmiyoruz. Durum fark edilir edilmez, ilgili eserin satışı derhal durdurulmuş, satıcının mağazası kapatılmış, satıcı ile kurumumuzun ilişiği kesilmiştir” denildi.

Dün akşam saatlerinde yasak gelmişti

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, içeriğinde Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik hakaret içeren sözler bulunduğu gerekçesiyle “Put Adam” isimli kitabı piyasaya süren yayınevi yetkilileri hakkında soruşturma başlatırken, Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği, kitabın tüm nüshalarına el konulmasına, dağıtım ve satışının yasaklanmasına dün akşam saatlerinde karar vermişti.

n11.com, yasak kararı alınmasına karşın alışveriş sitesinde kitabı bir mühlet daha satışa sunduğu gerekçesiyle reaksiyon çekmişti. Toplumsal medyada birçok kullanıcı sitenin boykot edilmesi gerektiğini savunmuştu. N11.com daha evvel de kullanıcılarına gönderdiği skandal bir ileti için özür dilemişti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu