Nesneler ‘Turkcell IoT Platform’ ile konuşacak

Bu kapsamda hayata geçirdiği Turkcell IoT Platform ile şirketlerin, altyapı yatırım maliyeti olmadan aygıt ve makineleri bulut aracılığıyla uzaktan yönetebilmelerine imkan tanıyor. Dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinden Software AG’nin yenilikçi tahlillerinin yer aldığı Turkcell IoT Platform, birebir vakitte kurumlar ile uygulama geliştiricileri bir ortaya getiriyor. Bu sayede bir yandan iş verimliliği artarken öteki yandan teknolojinin gücüyle global rekabette bir adım öne geçiliyor.

Nesneler ‘Turkcell IoT Platform’ ile konuşacak

Dünyanın birinci dijital operatörü olan Turkcell, şirketlerin gereksinimlerine yönelik yeni servisi ‘Turkcell IoT Platform’ ile aygıt ve makineleri bulut aracılığıyla uzaktan yönetebilmelerine imkan tanıyor. Dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinden Software AG’nin Cumulocity eserlerinin sunulduğu Turkcell IoT Platform, temaslı varlıkları şirketlerin yararı için izliyor, yönetiyor ve üretilen dataları ileri analitik yetenekleri ile aksiyona dönüştürüyor. Tıpkı vakitte servis olarak (IoT as a Service) sunulan platform, altyapı yatırımı yapmadan bulut üzerinden yönetilebilirken ‘kullandığın kadar öde’ modeli ile de şirketlere kolaylık sunuyor. Turkcell bilgi merkezlerinin gücüyle de desteklenen Turkcell IoT Platform, dataların yurt içinde kalmasını sağlayarak güvenlik konusunda üstün hizmet sunuyor.

Konuyla ilgili değerlendirmesinde Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata “Önümüzdeki yıllarda 5G’nin gelişiyle birlikte, bulut üzerinden çalışan servisler hayatımızın vazgeçilmez bir modülü haline getirecek. Akıllanan ve birbiriyle konuşan aygıtlar, iş yapış formlarımızı de tümüyle değiştirecek. Turkcell olarak Dijital İş Tahlilleri şirketimiz ile bu dönüşümü yakalamak isteyen kurumlara IoT Platformumuzu sunuyoruz. Tıpkı vakitte tak-çalıştır kolaylığıyla milyonlarca aygıtı, sensörü ve makineyi birbirine bağlayarak bulut üzerinden yönetme esnekliği sağlıyoruz. Kurumlara maliyet ve vakitten avantaj sunduğumuz platformumuzda IoT alanında dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinden Software AG’nin yenilikçi tahlillerine yer veriyoruz. Şirketlerin dijital dönüşüm seyahatlerine yeni servisimiz Turkcell IoT Platform ile de eşlik ederek onları geleceğin dünyasına hazırlıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu