Netflix dizisindeki Atatürk detayı sosyal medyada tepki çekti!

Netflix‘te yayınlanan Belçika yapımı “suç” konulu ”13 Commandments” isimli dizide, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a ilişkin görsellere yer verildi. Bunu bir hakaret sayan izleyiciler, husus ile ilgili yansılarını toplumsal medyada lisana getirdiler.

Netflix dizisindeki Atatürk ayrıntısı toplumsal medyada büyük reaksiyon topladı!

Belçika yapımı “suç” konulu ”13 Commandments” isimli dizisinin birinci kısımlarında bu ülkede bir Türk’ün işlediği ‘töre cinayeti’ anlatılıyor. Katil ile gurbetçi ailenin meskeninin duvarına asılı olan Atatürk ve Erdoğan fotoğraflarını birebir karede gösteren sahne,  bunu bir hakaret olarak gören izleyiciler tarafından tenkit yağmuruna tutuldu.

Katilin, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın fotoğraflarının yer aldığı duvarın önünden geçtiği sahneyi aşağıda görebilirsiniz.

Dizinin yayınlanmasından kısa bir müddet sonra Türk Netflix kullanıcılarının tenkit yağmuruna tuttuğu diziye ilişkin Twitter üzerinden yapılan birtakım paylaşımları aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Netflix Türkiye’den mevzu ile ilgili şimdi rastgele bir açıklama gelmezken, mevzu ile ilgili tenkitler ağır bir biçimde gelmeye devam ediyor.

Başa dön tuşu