Ocak 2023’te izlenecek, 1 doların altındaki en iyi 5 kripto para birimi

Kripto para ünitesi yatırımlarıyla ilgili tartışmaların birden fazla, Bitcoin ( BTC ), Ethereum ( ETH ) ve alana yeni gelenler için öteki birinci 10 varlığa odaklanıyor. Bu madeni paralar kripto para piyasasında yeterli bilinirken, yatırım imkanları kadar potansiyele sahip diğer kripto para üniteleri ve genel olarak 1 ABD Doları yahut daha düşük bir fiyata satın alınabilecek blok zinciri projeleri de vardır.

Ocak 2023’te izlenecek, 1 doların altındaki en uygun 5 kripto para birimi

Her projenin kendine has nitelikleri ve muvaffakiyet potansiyeli olduğundan, bir doların altında satın alabileceğiniz en âlâ beş kripto para ünitesini muhakkak bir sıra olmaksızın keşfedeceğiz.

Cardano (ADA)

Ethereum’un kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından kurulan Cardano ( ADA ), geliştirilmekte olan en farklı blockchain projelerinden biridir. Dijital varlık 2023’e olumlu bir ivme ile girdi ve 2022’de geliştirme faaliyeti ile en düzgün kripto para ünitesi protokolünün muvaffakiyetini beraberinde getirdi.

Cardano, tüm kripto para üniteleri ortasında geliştirici iştiraki için en yüksek puanlardan birine sahiptir. Bilimsel bir zihniyet ve araştırma odaklı bir metodoloji ile geliştirilmiştir. Geçen yıl, projenin Alonzo yükseltmesi ağa akıllı mukavele yetenekleri getirdi. Takas edilemez belirteçler ( NFT’ler ).

Cardano, Afrika’da pazar hissesi elde etmek için değerli ölçüde uğraş harcadı ve kıtadaki çeşitli hükümetler ve kuruluşlarla muahedeleri var.

Şu anda modül başına 0,31 doların altında fiyatlandırılıyor ve piyasa kıymetine nazaran 9. sırada yer alıyor. 30 Aralık’tan itibaren on gün boyunca %30’luk bir fiyat artışının akabinde ağda büyük balina süreçlerinin artmasıyla, Ocak ayında süreç hacmi 2 ayın en yüksek düzeyine ulaştı.

Polygon (MATIC)

Eskiden Matic Network olarak bilinen Polygon ( MATIC ), katman 2 blok zinciri ağında çalışan bir ERC-20 belirtecidir.

Polygon’un süreçleri, yan zincirlerde gerçekleşir, trafiği Ethereum ana zincirinden yönlendirir ve daha süratli, daha ucuz süreçlere müsaade verir. 2021’in başlarındaki ana ağ çıkışından bu yana Polygon, Ethereum’a kıyasla azaltılmış fiyatlarından yararlanmak için ağda başlatılan AAVE ve 1Inch üzere projelerle çok süratli bir büyüme kaydetti.

Mevcut piyasa pahasına nazaran Polygon, 7,5 milyar dolarlık piyasa bedeliyle dünyanın en büyük onuncu kripto para ünitesidir. 2021’in sonunda tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 2,50 doların üzerine çıktı lakin şu anda 0,8641 dolardan süreç görüyor.

MATIC 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

VeChain (VET)

VeChain ( VET ), tedarik zinciri boyunca maddi malların izlenmesine yardımcı olmak için oluşturuldu. Blok zinciri, blok zinciri teknolojisini emtialara bağlı gerçek donanımla birleştirerek, objelerin kökenleri ve güzergahlarında sağlanan şeffaflık ölçüsünü kesin varış noktalarına yükseltmeyi amaçlamaktadır.

Eski Louis Vuitton Çin CIO’su Sunny Lu, VeChain’i 2015 yılında bir blockchain teknoloji firması olan Bitse’nin bir yan kuruluşu olarak kurdu. VET madeni para, Ethereum’da bir ERC-20 belirteci olarak birinci kere piyasaya sürüldüğünde, borsa ismi adı VET olarak değiştirilene kadar evvelden VEN olarak biliniyordu. 2018’de VeChain, kendi mahallî blok zincirinin tanıtılmasını ve VET belirtecine geçişi içeren bir tekrar markalaşma sürecinden geçti.

Sahipler, VET’lerini staking yaparak, bir yetki ispatı konsensüs süreci kullanan VeChain ağı aracılığıyla VeThor Tokenleri ( VTHO ) formunda mükafatlar kazanabilirler. Blok zincirinin hesaplamaları ve süreçleri VTHO tarafından desteklenmektedir. Toplam piyasa pahası ile ilgili olarak, VET şu anda 34. sırada.

Mevcut durumda VET, piyasa kıymetine nazaran 36. en büyük kripto varlığı olan 0,01782 dolardan süreç görüyor.

VET 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Shiba Inu’nun (SHIB)

Köpek göğüs belirteci Shiba Inu ( SHIB ), 2022’nin en enteresan kripto para ünitelerinden biri olarak derecelendirildi. Sahiden de, dünyanın en büyük kripto borsası Binance tarafından elde edilen datalara nazaran Shiba Inu, 2022’de en çok izlenen birinci üç kripto ortasında yer alıyor.

SHIB’e sahip olan kullanıcılar bunu bir getiri için stake edebilir, likidite sağlayıcı olarak hareket edebilir ve Shiba Inu topluluğunun idaresinde kelam sahibi olabilir; tekrar de, SHIB temel olarak spekülatif bir tokendir.

SHIB platformdan uzaklaşıyor olsa da, takas edilemez jeton kullanımı sayesinde oyun dalında varlığını sürdürüyor. Bu nedenle, SHIBOSHIS projesi, sahiplerine VR oyunlarına, jeton ticaretine ve dijital arazi edinimine erişim sağlamayı amaçlamaktadır.

SHIB, toplam kıymeti 4,9 milyar dolar olan piyasa pahasına nazaran 16. en büyük kripto para ünitesi olan 0,000008964 dolardan süreç görüyor.

SHIB 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

XRP (XRP)

XRP’nin esas kullanımı, daha süratli ve daha ucuz memleketler arası ödemeler için bir blok zinciri olarak kullanılmasıdır. XRP konsensüs sürecinde ne İş Delili ne de İspat İspatı kullanılmaz. Bunun yerine, evvelki defterde istenen güncellemeler, sunucuları doğrulayarak doğrulanır. XRP’nin blok zincirinde , hiçbir idare organı kimin düğüm oluşturabileceğine yahut süreçleri doğrulayabileceğine karar vermez. Bu, süreçlerin birçok para ünitesinde süratli bir biçimde işlenmesine imkan tanır ve bu da eski ve bazen yavaş SWIFT ağını terk eden daha fazla yatırımcıyı çeker.

Her üç ila beş saniyede bir oluşturulan yeni defterlerle, XRP’nin blok zinciri, süreçlerin anında sonuçlandırılmasını kolaylaştırır. Ripple’ın hesaplamalarına nazaran XRP defteri saniyede ortalama 1.500 süreç (TPS) ve toplam kapasitede 65.000 TPS işleyebiliyor. Karşılaştırıldığında, Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 5 TPS ve 15 TPS yerleşim suratlarına sahiptir.

Ripple, SEC ile üç yıldır mahkemede savaşıyor olsa da, şirket nihayetinde galip geleceği konusunda optimist. Bununla birlikte, kripto topluluğundaki birçok kişi, XRP fiyatının artacağını iddia ediyor. Yayınlandığı sırada XRP, piyasa bedeline nazaran altıncı en büyük kripto varlığı olan 0,36 dolardan süreç görüyordu.

XRP 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Doğal olarak, kripto alanı süratle gelişen bir sanayidir, bu nedenle kendinizi ünite başına 1 dolardan daha düşük maliyetli kripto para üniteleriyle sınırlamak istemeyebilirsiniz. Kripto para ünitelerinin bölünebilir olduğunu ve Bitcoin’in bir kısmını satın almanın 1 $ karşılığında mümkün olduğunu unutmayın.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Başa dön tuşu