Ocak Ayının En İyi 10 RPG Oyunu  Belli Oldu

Oyun dünyası ve oyun kesimi süratle gelişiyor. Dal geliştikce oyunların kaliteleri de tıpkı oranda artıyor. RPG ve MMORPG alanı da bu gelişiminden nasibini alıyor. Bu yüzden RPG ve MMORPG tipinde birçok oyun bulunuyor. Ocak ayında oyun keyfinizi doruğa çıkaracak 10 keyifli RPG oyunu sizlerle paylaşıyoruz.

Final Fantasy XV

İlk serisini 2001 yılında çıkan Final Fantasy, günümüze kadar büyük bir oyuncu kitlesini hitap etti. Final Fantasy XV ise günümüzün efsane olma yolunda giden oyunlardan bir tanesi. Serinin bu oyununda kraliyet ailesi tarafından muhafaza altına alınan efsanevi kristali ele geçirmeye çalışan Nocis, Nifheim imparatorluğuna karşı savaş açıyor

Cyberpunk 2077

Çıkış tarihi oyun üretim şirketi tarafından daima olarak ertelenen Cyberpunk 2077, 10 Aralık 2020 tarihinde yayınlandı. Yeniliğini hala daha koruyan Cyberpunk 2077, Cyberpunk’ın neonlu caddeleri altında keyifle oynayabilirsiniz.

Elden Ring

2022 yılının en uygun oyunu olarak ismini andıran Elden Ring, oyun sahnelerindeki görüntüsüyle bilhassa dikkat çekiyor. Oyundaki savaşların çetin geçmesi sizi oyuna daha çok bağlayacak. En güç rol yapma oyunu olarak kendisini andıran Elden Ring bağımlılık yapacak cinsten.

Ghost of Tsushima: Director’s Cut

Eğer rpg oyunlarından bahsediyorsak Ghost of Tsushima bahsetmeden geçmek olmaz. Ocak ayının hatta 2023 yılında bile efsanesi sürecek. Samuray Jin Sakai’yi, Moğol İmparatorluğu’nun Tsushima adasını işgal ettiğinde, Jin’in Tsushima’nın hayaleti rolünde samuray kurallarını ihlal ederek dövüşüyor. Oyundaki dövüş sahneleri hayli tesirli ve hoş.

The Witcher 3 Wild Hunt

Witcher serisi neredeyse herkesin bildiği, oyunun çıkmasıyla tanınan kültürde ün kazanan oyun, serinin üçüncüsü ile 2023 yılında da en düzgün rol yapma oyunları ortasında yerini koruyor. Oyun platformlarında sıkça indirime girmesiyle oyunu oynayan kullanıcı sayısı epey arttı.

Genshin Impact

Genshın Impact, daima olarak genişleyen ve gelişen bir rol oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyun içerisinde olay örgüsünde geçen süratli, tempolu savaşlar geçiyor. Karakter bakımında daima genişleyen bu oyun, karakterleri kullanarak bir grup oluşturabileceksiniz.

Mass Effect Legendary Edition

Serinin en güzel üçlemesinden biri olan Mass Effect Legendary Edition yeni başlayanlar için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Bu oyunda seri halinde kıssalar ve lazerle vurulan karakter takımıyla karşımıza çıkıyor.

Tales of Arise

Birçok oyuncu tarafından bilinmeyen Tales of Arise, Bandai Namco ile birlikte değerli bir pazarlama uğraşının içerisine girerek tanırlılığını arttırdı. Oyun rakip dünyalardan olan bir erkek ve bir bayan üzerinde geçiyor. Renanaların Dehnalıların üzerindeki baskı egemenliğini kaldırmak için işbirliği içerisinde savaşıyorlar. Kolay bir öyküsü varmış üzere gözükse de epey keyifli.

Monster Hunter Rise

Eğer yaratık avlamayı seviyorsanız bu oyun sizin için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Sizi yormayacak keyifle oynayacağınız bu seride, epeyce keyifli vakit geçireceğinizden eminiz

Final Fantasy VII Remake Intergrade

Oyun, 1997 yılında çıkan serinin tekrar anlatılmasına dayanıyor. Klasik karakterlerin yanında yeni dövüş sistemleriyle epeyce keyifli bir oyun

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu