Oyun oynayarak Bitcoin kazanıyor!

Teknoloji ve kripto para ünitesi sanayisi ilerledikçe, görüntü oyunları oynayarak Bitcoin ( BTC ) oluşturmak da dahil olmak üzere dijital varlıklar kazanmak için yeni seçenekler kullanılabilir hale geldi. Bir geliştirici, Harika Mario oynarken merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığı oluşturmak için eski Nintendo konsolunu yükseltti.

Oyun oynayarak Bitcoin kazanıyor!

Spesifik olarak, geliştiricilerin oyunlarına para yatırmasına ve oyuncuların oyun oynayarak para kazanmasına imkan tanıyan Bitcoin dayanaklı bir platform olan Zebedee’nin ( ZBD ) geliştiricisi ve kurucu ortağı Christian Moss, orjinal Nintendo’sunu tam da bunu yapmak için yükseltti. 23 Ocak’ta yayınlanan bir görüntüde gösterdi.

Nasıl gitti

Moss, Zebedee aracılığıyla yükseltilmiş Nintendo Cümbüş Sisteminde ( NES ) Üstün Mario Bros. 3 oynamaya başladığında, kanıtlandığı üzere, oyunda her jeton attığında oyun ona 10 satoshis yahut “sats” ( Bitcoin’in atomik birimi) gönderdi.

100 milyon satoshi’nin bir Bitcoin’e eşit olduğunu hesaba katarsak (10 sats = 0,0000001 BTC yahut basın vaktinde 0,002299 $), bu, bilhassa oyun şu durumlarda, birinci dijital varlığın karlı bir ölçüsünü elde etmenin çok eğlenceli olsa da yavaş bir yolu olacaktır.

Videoya yapılan yorumlarda Moss, bir Bitcoin Gameboy oyun geliştiricisine sistemin nasıl uygulanacağına dair bir ipucu verdi ve oyun temel HTTP isteklerini yapabiliyorsa, o vakit Zebedee API ile sats göndermenin kolay olacağını vurguladı.

Geliştirici ayrıyeten, projesini 2-3 Mart tarihlerinde Londra’da gerçekleşecek olan Bitcoin’e özel Advancing Bitcoin konferansında sunacağını ve deneyini tekrarlamak isteyen herkes için detaylı bir eğitim yazısı yazacağının kelamını verdi.

Benzer çabalar

Bu ortada birisi kripto para ünitesi kazanmak için bir görüntü oyun konsolunu birinci sefer etkinleştirmiyor. Mart 2021’in sonlarında, mağazalarda uygun bir grafik sürece ünitesi (GPU) bulamayınca Nintendo Game Boy’unu Bitcoin madenciliği yapmak için modifiye eden takma isimli bir vlogger karşımıza çıkmıştı.

Onun tahlili, Game Boy’u, olağanda Pokémon ticaretini ve başka şeyleri gerçekleştirmek için kullanılan konsolun ilişki noktası aracılığıyla Raspberry Pi Pico kullanan bir bilgisayara bağlamaktı. Raspberry Pi Pico, bir irtibat kablosundan USB’ye bir adaptör oluşturmasına müsaade verdi. Bununla birlikte, oyun konsolu saniyede sadece 0,8 hash pompalayabildi.

Başa dön tuşu