POCO’nun Türkiye’de çok sattığı modele sürpriz destek: Arkasında Xiaomi var!

Uygun fiyatlı güçlü modelleriyle tanınan Xiaomi’nin alt markası POCO çok kıymetli bir dayanağa kavuşuyor. Çinli şirket tarafından değerli bir dayanağa kavuşan firmanın gelin ayrıntılarına bakalım.

Xiaomi alt markalara kıymet vermeye başladı

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin alt markaları bilhassa Asya, Orta Doğu ve Türkiye’de epey seviliyor. Birçok ülkede değerli satış sayılarına katkı yapan Redmi, POCO ve Blackshark markaları önemli oranda firmaya dayanak olmaya devam ediyor. Kimi ülkelerde alt markalarına sunduğu yazılımsal dayanak ile takdir toplayan firma bazen de çok berbat yazılımsal yenileştirmeler sunabiliyor.

Ancak son gelen haberlere nazaran Xiaomi, POCO M3 modelinin tüm bölgelerde MIUI 13 arayüzünü alacağını açıkladı. Birçok bölgede güncellenecek olan M3 modeli bütçe dostu oluşuyla dikkat çeken akıllı telefonlardan birisi.

POCO M3, kutusundan Android 10 tabanlı MIUI 12 kullanıcı arayüzüyle çıkış yapmıştı. Aygıtın şu an ki yeni sürümleri ise şöyle: V12.5.10.0.RJFMIXM, V12.5.8.0.RJFEUXM, V12.5.6.0.RJFINXM, V12.5.9.0.RJFIDXM, V12.5.4.0.RJFTWXM, V12.5.7 .0.RJFTRXM ve V12.5.8.0.RJFRUXM.

POCO M3 şimdi tüm bölgelerde MIUI 13 güncellemelerini alabilmiş değil. MIUI 13 güncellemesi Küresel, AEA, Endonezya, Hindistan, Türkiye, Rusya ve Tayvan için test ediliyordu. Son bilgilere nazaran POCO M3 MIUI 13 güncellemesinin Global, AEA, Endonezya, Hindistan, Türkiye, Rusya ve Tayvan bölgeleri için hazırlanmış durumda. Kalan bölgeler ise ilerleyen haftalarda güncellemeyi alacaklar.

Başa dön tuşu