Redmi Note 9 serisine Xiaomi kıyağı: Özür dileriz!

Redmi Note 9 serisi, Xiaomi’nin tahminen de ülkemizde en çok satan modellerinden bir tanesi. Firma yanılgılarla dolu son güncellemeden sonra bu seriyi düzeltme imkanı sunuyor. İşte bilinen ayrıntılar.

MIUI 13 tam bir fiyasko!

Xiaomi’nin MIUI 13 arayüzünün birçok değişiklikle birlikte tanıtıldığını hepimiz biliyoruz. Redmi Note 9 serisine de bir oldukça geç gelen bu arayüz, aygıtta birçok sıkıntıya neden olmuş ve kullanıcılarını sıkıntıdan çıkarmıştı. Bu nedenle akıllı telefonun MIUI 14 almayacağını kesin üzere görünüyordu lakin firma bir nevi özür mahiyetinde olan bir kıyak geçmeye hazırlanıyor.

Belirtilen tarihte yayınlanmayan MIUI 13, neredeyse yıl sonuna gerçek yayınlandı ancak yanılgılardan geçilmiyordu. Firma kullanıcıların problemlerini duymuş olacak ki tüm Redmi Note 9 serisine MIUI 14 arayüzünü sunacak.

Tüm Redmi Note 9 serisi akıllı telefonlar MIUI 14’e güncellenecek. MIUI 14 ile MIUI 13 ortasında bariz farklar yok lakin eskisine göre performans artışı ve görsel değişiklikler göze çarpıyor.

Donanımını etkileyecek rastgele bir değişiklik olmadığı için tüm Redmi Note 9 serisi MIUI 14 güncellemesini alacak. Bu modellere MIUI 13’ü geç dağıtan firma, kullanıcılarını önemsediğini böylece belirtmiş olacak! (Bizce aygıtı kullanılamayak hale getirdikleri için geliyor da! Haydi neyse) Xiaomi’nin yaptığı bu hareket için neler düşünüyorsunuz?

Başa dön tuşu