Renault, elektrikli model satışında kendi rekorunu kırdı!

Tahmin edersiniz ki elektrikli arabalar hayatımızın ayrılmaz birer kesimi olma yolunda süratli adımlarla ilerliyor. O denli ki; birinci olacak olan yerli arabamız dahi MESKEN model olma özelliği taşıyor. Bu ihtilalden faydalanan markalardan biri de Fransız otomotiv devi Renault. Şirket geçtiğimiz yıl, bu manada kendi rekorunu kırmayı başardı.

Renault, elektrikli model satışında kendi rekorunu kırdı!

Geleceği erken vakitte öngörerek, elektrikli araçların üretimi konusunda evvelce yatırım yapan pek çok firmanın, KONUT modellerine olan taleplerinde önemli manada artışlar yaşanıyor. Bu firmalardan biri de  Fransız otomotiv devi Renault. Şirket geçtiğimiz 2019 yılında  62.447 adet elektrikli model satarak, bu manada kendi rekorunu kırmayı başardı.

Renault’un 2017 yılında ise bu satış sayısının 36.300 adet olduğu, 2018 yılında bu rekorunu kırarak 49.300 adet MESKEN model araç satışı yaptığı belirtildi. Ayrıyeten Fransız üreticinin en çok satan modelinin 48.269 adet ile Renault Zoe olduğu açıklandı.

Geçtiğimiz Aralık ayı boyunca 4853 adet satılan Zoe, yeni jenerasyon modeline geçtiğimiz Ekim ayında kavuşmuştu. Dilerseniz yeni modelin dizaynını aşağıdaki haberimizden inceleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu