RSS nedir?

RSS nedir ve nasıl kullanılır sorularına istinaden sitede yayınlanan içerikleri öğrenmek isteyenler için ayrıntılı bir rehber hazırladık.

RSS nedir sorusunun karşılığını bilmek, gezinmeyi kolaylaştırmak için çok kıymetlidir. Web eskisi üzere değil. Her gün eklenen çok ölçüde yeni içeriğe ayak uydurmak her zamankinden daha sıkıntı. Bu nedenle işinizi kolaylaştırmak için farklı yollara gereksiniminiz var.

Neler olup bittiğini aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli formlarda öğrenebilirsiniz: Her gün makul web sitelerini ziyaret ediyoruz, Google’da arama yapıyoruz ve toplumsal medya platformlarına göz atıyoruz, lakin RSS’nin bu sitelere gitmeyi daha kolay ve süratli hale getirdiğini unutamayız. RSS sayesinde internette daha kolay gezinebilirsiniz.

RSS nedir?

RSS, Türkçe’de Güçlü Site Özeti manasına gelir. Bu teknoloji, okumanız gereken şimdiki bilgileri kolay bir metin halinde sağlar. Haberleri, makaleleri ve başka içerik çeşitlerini işleri karmaşıklaştıran çeşitli algoritmalar kullanmadan en kolay formda okumanızı sağlar. İçeriğin anlaşılmasını kolaylaştırmaya odaklanan RSS teknolojisi, en yeni içeriği kolay bir arayüz aracılığıyla izleyicilere sunar.

RSS çok eski bir teknolojidir ve birden fazla kişi tarafından modası geçmiş kabul edilir. RSS eskisi kadar tanınan değil, bu yüzden o denli düşünmekte haklısın. Facebook ve Twitter üzere toplumsal medya platformları, web sitelerini takip etmek ve hususlar hakkında bilgi edinmek için başvurulacak bir yol haline geldi. Bu haberi takip edebilmek için çok sayıda Android ve iOS uygulaması geliştirildi. Google üzere şirketler kendi haber ağlarını oluşturuyor. Gündemin içeriği artık Google Haberler üzerinden kolay kolay takip edilebiliyor. Ayrıyeten kullanıcılara ilgi alanlarını belirleme imkanı da verilmektedir.

Evet, RSS’ye olan ilgi son yıllarda düştü. Markalar artık pazarlama stratejilerinde toplumsal medyaya tartı veriyor. Çok fazla pazarlamacı, RSS’yi önemsemek için hiçbir neden olmadığını düşünüyor.

Yine de birtakım internet kullanıcıları için RSS olmazsa olmazdır.

RSS ne işe yaramaktadır?

  • Web sitesinde yayınlanan içerikleri kolaylıkla takip edebilirsiniz.
  • Haberleri anında takip edebilirsiniz.
  • Boş vaktinizi yeni bir şeyler öğrenmek için kullanmak çok yararlıdır.

RSS, web sitenizde yayınlanan yeni içeriği kolay kolay takip etmenin ve görüntülemenin olağanüstü bir yoludur. Bir web sitesine büyük ölçüde güvendiğinizi düşünüyorsanız, evvel o web sitesinde yayınlanan tüm içeriği okumak isteyeceksiniz. RSS sayesinde bu sitede yayınlanan hiçbir içeriği kaçırmazsınız.

RSS ile içerik takibi de boş vaktinizi kıymetlendirmek için âlâ bir fikirdir. İçerik, çevrimiçi olmasanız bile güncellenir. Yeni özelliklerle ilgileniyorsanız, lütfen bunun çok kıymetli bir özellik olduğunu unutmayın.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu