Serathon-in yarışmasında başvuru tarihi uzatıldı

Serathon-in’de dereceye girenleri, 20.000 TL’ye varan yatırım fonu varlık dağılımı ve 6 aya varan coworking armağanı bekliyor.

Türkiye’de sermaye piyasasında düzenlenecek birinci hackathon olan Serathon-in Sermaye Piyasası Yazılım Maratonu, 25-27 Ekim 2019 tarihlerinde Workinton, Levent 199’da gerçekleştirilecek. Serathon-in’e ağır ilgi nedeniyle müracaat müddeti 15 Ekim 2019 tarihine kadar uzatıldı.

Serathon-in müsabakasında müracaat tarihi uzatıldı

Borsa İstanbul A.Ş.nin proje ortağı olduğu Serathon-in aktifliğinin destekçileri ortasında, Takas İstanbul, Merkezi Kayıt İstanbul, A1 Capital, Beycon, Burger King, Garanti Yatırım, Gedik Yatırım, Habitat Derneği, iDealData, IEEE Türkiye Öğrenci Kolları, İnfina Yazılım, investing.com, Matriks, Optimus Yazılım, Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu, Sevent, Shift Delete, Tradesoft, Workinton ve Anadolu Ajansı yer alıyor.

Serathon-in kapsamında kadrolardan, sermaye piyasaları alanında yaşanan sıkıntılara tahlil üretebilecek proje geliştirmeleri bekleniyor. Serathon-in, yapay zekadan algoritmik süreçlere, büyük data idaresinden finansal teknolojilere kadar, iştirakçilerin hayal gücünü sonlandırmadan, istedikleri alanda istedikleri teknolojiyi kullanarak proje geliştirmelerine imkan sunuyor.

Yarışma sonunda birinci kadro 20 bin TL, ikinci ekip 15 bin TL, üçüncü ekip ise 10 bin TL kıymetinde yatırım fonu varlık dağılımı kazanacak. Ayrıyeten, dereceye giren kadrolar, Workinton tarafından 6 ay ile 1 ay ortasında değişecek mühletle coworking armağanının de sahibi olacak. Aktifliğin sürdürülebilirliği ve ortaya çıkan projelerin hayat bulması maksadıyla, ilerleyen periyotta “Sermaye Piyasaları Kuluçka Merkezi” kurulması da planlanıyor. Serathon-in’de dereceye giren yazılım projeleri kuluçka merkezi ile daha ileri etaba taşınabilecek.

Başvuru mühleti 15 Ekim’e uzatılan Serathon-in’e www.serathonin.org.tr sitesi üzerinden başvurulabilecek. Sermaye piyasasına ilgi duyan herkesin iştirakine açık olan müsabakaya başvurmak için ise rastgele bir fiyat ödenmiyor.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu