Solana’nın piyasa değerine 500 milyon dolar aktı! Yükseliş yakın mı?

Solana’nın ( SOL ) piyasa pahası, 30 Aralık’a kadar yedi gün içinde 1 milyar doları aşarak Şubat 2021’den bu yana en düşük düzeyine indikten yalnızca birkaç gün sonra, merkezi olmayan finans ( DeFi ) para ünitesi yine 11 doların üzerine çıktı.

Solana’nın piyasa bedeline 500 milyon dolar aktı! Yükseliş yakın mı?

Gerçekten de 2 Ocak’ta bir Solana’nın fiyatı 11,13 dolardı; bu, evvelki yirmi dört saate nazaran %13,88’lik bir artışı, lakin bir evvelki haftaya nazaran %2’lik bir düşüşü temsil ediyordu. Bir saatten biraz fazla bir müddet içinde Solana’nın fiyatı yaklaşık 10 dolardan 11 doların üzerine çıktı ve son 24 saatte bir puan artışla %15’e kadar çıktı.

Sol fiyatı 1 günlük grafik. Kaynak: Finbold

Ayrıca, bu artış sırasında Solana’nın piyasa kıymeti bir saat içinde 500 milyon $’a kadar yükseldi ve bu makalenin yayınlandığı tarihte toplam pahasını tekrar 4 milyar $’ın üzerine çıkardı.

Sol piyasa bedeli 1 günlük grafik. Kaynak: CoinMarketCap

Jüri, FTX tartışmasının devam eden yansımaları nedeniyle Solana’yı dışarıda tutuyor. Kripto topluluğunun Solana’nın geleceğine olan inancı, kripto para borsasında meydana gelen bahtsız olaylar nedeniyle değerli ölçüde zayıfladı.

Ancak Delphi Digital, karışıklığın ortasında 1 Ocak’ta tweet attı:

“Solana, başka tüm blok zincirlerinden değerli ölçüde daha fazla süreç gerçekleştiriyor.”

Sol teknik tahlil 2 saatlik tablo. Kaynak: Delphi Dijital

Dahası, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, “korkunç fırsatçı para insanları” blok zincirinden çıktıktan sonra topluluğun gelişme fırsatı bulacağını umarak Solana’ya takviyesini paylaştı.

“Bazı akıllı beşerler bana Solana’da önemli bir akıllı geliştirici topluluğu olduğunu ve insanların vahim fırsatçı paraları havaya uçtuğuna nazaran, zincirin parlak bir geleceği olduğunu söylüyor. Dışarıdan bir şey söylemek benim için güç ancak umarım topluluk gelişmek için adil bir baht yakalar.”

Sonuç olarak, yatırımcılar hala Solana ile FTX ortasındaki yakın bağın SOL’un geleceğini tehlikeye atıp atmayacağından emin olmaya çalışıyor. FTX’in operasyonları en yüksek düzeydeyken, Solana takımı Bankman-Fried ve FTX’ten değerli ölçüde takviye aldı.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Başa dön tuşu