Somfy panjurlar akıllı telefonlardan kontrol ediliyor!

Somfy tarafından üretilen akıllı cep telefonlardan denetim edilebilir panjurlar, gündüz saatlerin otomatik olarak açılarak güneş ısısını konutun içine alır ve geceleri ise kapanır. Bununla birlikte sesli asistan üzerinden de denetim edilebiliyorlar.

Teknolojinin gelişmesiyle konutlarda loT teknolojisinin kullanıldığı aygıtlar artmaya başladı. Lambai saksı, masa ve gibisi daha pek çok eserin akabinde artık de panjurlar akıllı teknolojiyle yenileniyor. Mesken otomasyon sistemleri ile ön plana çıkan markalardan biri olan Somfy, loT özelliğiyle dikkat çeken motorlu panjur geliştirdi. Somfy tarafından üretilen akıllı panjurlar, sensörler üzerinden elde ettikleri bilgilere nazaran yahut bireylerin belirlediği vakit diliminde açılıp kapanabilirler. Bu biçimde bir kullanım sayesinde meskenin yalıtımına ve güç tasarrufuna katkı sağlanıyor.

Somfy tarafından üretilen bu özel motorlu panjurlar, sensörler üzerinden elde ettikleri datalara nazaran yahut belirlenen vakitlerde otomatik olarak çalışma özelliğine sahiptir. Bu sayede gündüz saatlerinde otomatik bir biçimde açılarak konutunuzun, güneşin ısısından faydalanılacaktır. Güneş batınca ise otomatik olarak kapanarak ısıyı koruma etmeye çalışılıyor. Somfy motorlu panjurlarıyla güç tasarrufu edebileceğiniz üzere doğalgaz faturanıza da değerli bir katkı sağlayabilirsiniz.

Somfy panjurlarının her birini akıllı cep telefonunuzdan denetim edebilirsiniz. Bu sayede konutta olmadığınız durumlarda dahi panjurları açıp kapatmak mümkün olacaktır. Tıpkı vakitte panjurları Apple Homekit ve Google Asistan uygulamasına da ekleyebilirsiniz. Bu sayede uygulamayı açmanıza gerek kalmadan sesli komutlarla da açma kapama süreçleri yapabilirsiniz. Somfy’nin akıllı panjurlarının meskeninize uygun olması halinde satın alabilirsiniz.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu