Sony giyilebilir klima geliştiriyor!

Teknoloji devi Sony, Reon Pocket ismini verdiği serinletici bir giyilebilir aygıt geliştiriyor. Yaz aylarında en sık yaşadığımız ve güzel olmayan durumlardan biri de klimalı ortamdan çıkıp apansız sıcağa maruz kalmak. Pekala üzerimizde klima taşıyabilseydik nasıl olurdu? Reon Pocket adlı giyilebilir aygıt bunu vadediyor.

Sony giyilebilir klima geliştiriyor!

Sony’nin özel olarak ürettiği taşınabilir klima olan Reon Pocket, ne yazık ki şimdi satılmıyor. Öncelikle kitle fonlaması sürecini tamamlaması gerek. Şu anda amacının yüzde 44’ünü tamamlamış durumdaki Reon Pocket amaca ulaşmayı başarırsa aygıt, 2020’nin Mart ayında kargolanabilir. Aygıtla yüzlerce deneme yapan Sony, Reon Pocket’ın vücudu 13 derece kadar serinletebildiğini söylüyor. Soğuk günlerde de kullanılabileceği belirtilen aygıt, bedeni 8 derece ısıtabiliyor.

Reon Pocket, özel olarak üretilen bir tişörtün tam omurganın üst kısmına denk gelen yerine yapılan cebe yerleştirilen, garaj kumandası büyüklüğünde bir aygıt.

Cihazı iOS ya da Android işletim sistemli telefonunuzla denetim edebiliyorsunuz. Aygıt için otomatik mod geliştirme uğraşları da mevcut. 2 saatte tam şarj olabilen aygıtın bataryası 24 saat dayanıyor. Reon Pocket’ın kitlesel fonlama sayfasındaki başlangıç fiyatı 129 Dolar civarında. Aygıtın bir de daha düşük bir modeli olan Reon Pocket Light sunuluyor. Yalnızca elle denetim edilebilen Reon Pocket Light’ın fiyatı ise 117 Dolar.

Başa dön tuşu