Sony RX100 VII tanıtıldı

Sony’nin artık efsane haline gelen kompakt bir gövde, gelişmiş özellikler ve diyafram açıklığı âlâ objektiflerle donatılan RX100 ailesi güncellendi. Aileye yeni katılan RX100 VII, isminden da anlaşılacağı üzere yedinci jenerasyon bir eser. Evvelki modellerin özelliklerini taşıyan fotoğraf makinesindeki en kıymetli yenilik ise mikrofon girişinin bulunması.

Sony RX100 VII tanıtıldı

Yeni fotoğraf makinesi netlik modu aktiften saniyede 20 kare fotoğraf çekebiliyorkan netliğin kilitlendiği durumlarda ise bu sayı 90’a çıkıyor. 24-200 mm f2.8-4.5 diyaframlı bir objektifle gelen fotoğraf makinesi öne gerçek hareket edebilen bir dokunmatik ekrana sahip. 20.1 MP çözünürlüklü 1.0 inç CMOS bir sensöre sahip olan Sony RX100 IV, gerçek vakitli insan ve hayvan gözü takibi, 357 netlik noktası, 4K 30 fps görüntü kayıt, Full HD çözünürlüklü 120 fps’ye kadar görüntü ve Active Steady Shot titreşim engelleme özelliği (video modunda) üzere işlevlere sahip.

Mikrofon girişi de var

Bugüne kadar RX100 ailesinde bulunmayan mikrofon girişi RX100 VII fotoğraf makinesi bu özelliği ile YouTube için görüntü üretenlerin ilgisini çekecek bir eser haline geliyor. Kompakt gövdesi, geniş açıklıklı objektifi ve döndürülebilir ekranı ile tam bir YouTuber kamerası olan fotoğraf makinesinin ABD fiyatı 1200 dolar olarak açıklandı. Yeni model Ağustos ayı itibariyle birinci olarak ABD’de satışa sunulacak.

Başa dön tuşu