Spotify akıllı asistan için testlere başlıyor!

Günümüzün en çok kullanılan çevrimiçi müzik platformu Spotify, birinci donanımsal ürününü kullanıcılar ile buluşturmaya hazırlanıyor. Araçlar için bir akıllı asistan geliştiren şirket, sesle denetim edilebilen akıllı araç asistanını yakında test etmeye başlayacak.

Spotify akıllı asistan için testlere başlıyor!

Spotify yakında test etmeye başlayacak olduğu, sesle denetim edilebilen akıllı araç asistanı ile birlikte, insanların otomobil kullanırken Spotify’ı nasıl dinlediklerini öğrenmeyi planlıyor. Test kullanımı dahilinde birtakım Spotify Premium kullanıcıları aygıta fiyatsız sahip olabilecek.

Adının ‘Car Thing’ olarak belirlendiği aygıt, araçların 12 voltluk çıkışına (otomobil çakmağı bölümüne) takılıyor ve Bluetooth aracılığıyla hem otomobile hem de telefona bağlanabiliyor. Aygıtın aktive olması için ”Hey Spotify” komutu kâfi oluyor. Bu komutun akabinde dinlemek istediğiniz şarkıyı söyleyebilirsiniz, çünkü kullanıcının Spotify hesabına bağlanan aygıt saniyeler içerisinde çalma listelerine ulaşıyor. Tıpkı Google Asistan‘ın çalışma prensibinde olduğu üzere çalışıyor.

Bir tarafında daire halinde bir ekranı olan Car Thing, bu ekranda çalan müzikle ilgili bilgi veriyor. Aygıtın öbür tarafında ise müzik listelerinin ayarlanmasına yarayacak bir ekip butonlar yer alıyor. Önümüzdeki haftalarda test kademesine geçecek aygıtın, şu an için yalnızca ABD hudutları dahilinde kullanılabileceğini ayrıyeten belirtelim.

Şirket, aygıtın birinci donanım eserleri olmasına karşın donanım dünyasına daha fazla girmek üzere bir fikirlerinin olmadığını, asıl gayelerinin dünyanın en güzel müzik dinleme platformu olmak olduğunun altını çiziyor.

Yine de şirkete yakın kaynaklardan öğrenildiğine nazaran Car Thing dışında Spotify, Voice Thing ve Home Thing isimlerini de tescilletmiş durumda, ki bu da şirketin konutlarda çalışacak akıllı bir aygıt üzerinde daha çalıştığının ipucu olabilir.

Başa dön tuşu