StartersHub 2018 yatırımlarıyla zirvede

Türkiye’nin önde gelen erken kademe teknoloji yatırım fonu StartersHub, 2018 yılı içinde 18 yeni teşebbüse ve portföyündeki 6 farklı teşebbüse devam yatırımı yaparak 2018 yılının startup yatırım şampiyonu oldu. Start Up mecmuası tarafından derlenen listeye nazaran, Türkiye’de yatırım ağları ve fonlar geçtiğimiz yıl binlerce teşebbüsten müracaat aldı. Listeye giren 20 yatırımcının fon takviyesi sunduğu toplam teşebbüs sayısı 109’a ulaşırken, StartersHub yeni 18 teşebbüse yaptığı yatırımlarla bu alanda başkan oldu.

StartersHub 2018 yatırımlarıyla zirvede

Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin en çok müracaat alan yatırım fonlarından biri olan StartersHub toplam 1.130.000 dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Kendini bir yatırım fonundan fazlası olarak tanımlayan StartersHub, global pazara açılmaya hazır hale gelen teşebbüslere StartersHub ABD ofisi üzerinden dayanak vermeye devam ediyor.

StartersHub’ın teşebbüslere direkt yatırımla birlikte birçok farklı bahiste dayanak olduğuna dikkat çeken StartersHub İdare Heyeti Lideri Ebru Dorman, “Yapılan yatırımın sayısı kadar, teşebbüslere sunulan imkanların ve mentor takviyesinin de ehemmiyet taşıdığını görüyoruz. StartersHub olarak muvaffakiyet potansiyeli olan teşebbüsleri Türkiye’nin ve dünyanın en değerli yatırım ağlarıyla buluşturuyor; onlara pazarlama, iş geliştirme, hukuk ve muhasebe üzere kritik iş süreçlerinde takviye sağlıyoruz.” diye konuştu.

Geçtiğimiz yıl Seyisco, Quant Co, Magintech, Proente ve Reminis gruplarına yatırım yapan StartersHub, oyun geliştiricilerini de unutmadı; Midpoly ve Flat Games’e 800 bin TL’lik fon sağladı. Daha evvelki yıllarda StartersHub tarafından desteklenen Onlock, NKolayOfis, Eyedius, Kimola, Ottoo ve Paym.es’e yapılan devam yatırımları ise 450 bin dolara ulaştı.

Dünyanın dört bir yanında büyüme evresine geçen teşebbüslere Silikon Vadisi’nde çalışma imkanı sunan StartersHub ABD ofisi ise Teleporter VR, Buck.ai, Wisboo, Smart Mimic, Codela, Optiyol, Cabture, Verismart, Sensfix, Publicfast ve Kuan olarak sıralanan 11 teşebbüse yatırım yaptı.

Başa dön tuşu