Super Bowl’da THY damgası

2019 – 2020 döneminin Super Bowl çabası geçtiğimiz gece yaşandı. Dünyanın en değerli spor tertiplerinden biri olarak gösterilen Üstün Bowl’a göklerdeki bayrak taşıyıcımız olan Türk Hava Yolları yayınladığı reklamla damga vurdu.

Bilmeyenler için ufak bir hatırlatmada bulunalım. Super Bowl, NFL yani Amerikan Ulusal Futbol Ligi’nin final çabasına verilen isim. Türkiye’de Amerikan Futbolu olarak isimlendirilen bu spor kolu, yeni kıtada bildiğimiz futboldan ve basketboldan bile tanınan.

ABD’nin farklı kent ve bölgelerinden toplam 32 takımın gayret ettiği ligin finali adeta bir şenlik havasında geçiyor. Bu gayretin devre ortasında yapılan şovlar ve yayınlanan reklamlar ise tüm dünyada ses getiriyor.

THY’den aya iniş temalı reklam

Bu açıdan bakıldığında THY’nin Super Bowl’da reklam yayınlaması son derece kıymetli diyebiliriz. Çünkü dünya çapında ses getiren pek çok firma Muhteşem Bowl’da reklam yayınlayabilmek için birbirleriyle yarışıyor. Ayrıyeten bu aktiflikte yayınlanan reklamlar için de hatırı sayılır meblağlar ödeniyor.

Yayınlanan reklamda aya iniş mottasına odaklanan THY, insanoğlunun aya inişinin üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala ülkesinin sonları dışına çıkmayan milyonlar olduğuna dikkat çekiyor. THY olarak insanların dünyayı keşfetmesine nasıl katkı sunulacağı gözler önüne seriliyor. Sonuç olarak oldukça başarılı bir reklam sineması olduğunu söyleyebiliriz.

Oldukça etkileyici bildiriler veren reklam sinemasına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Başa dön tuşu