Sütbank davası başladı

Gün geçmiyor ki kolay para kazanma umudu ile kurulan sistemlerden birini duymayalım. Çiftlik Bank ile geçtiğimiz yıllarda yaşanan bir olayın gibisi bugünlerde Konya’da yaşanıyor. Sütbank ismi altında 120 milyon TL para toplayanlar, 1300 şahsa her ay nizamlı olarak süt parası verileceğini vaat etti.

Sütbank davası başladı

Hürriyet gazetesinin haberine nazaran Ereğli’de kurulan Ekta Et ve Süt Eserleri AŞ, ortalarında emekli general, albay, astsubay, polis, hekim, avukat ve fabrika sahiplerinin olduğu 1300 şahıstan 120 milyon TL para topladı.

400 dönüm üzerinde devasa bir çiftlik kuran şirket, daha sonra Sütbank ismiyle yeni bir sistemi hayata geçirdi. Bu sisteme dahil olanlara en az 5 inek alma koşulu getirildi. Her bir inek için 6 bin TL fiyat belirlendi. En az 5 inek parası verene aylık tertipli süt parası ödemesi yapılacağını vaad eden bir kontrat imzalandı.

Ancak 2015 yılından itibaren parlama yaşanan sisteme dahil olanlara 2016 yılında ineklerin öldüğü bilgisi verildi ve ödemeler aksamaya başladı. Daha sonra açılan dava ile olayın dolandırıcılık boyutuna vardığı Ponzi sistemi olduğu ortaya çıktı.

Başa dön tuşu