t3rn, “Web3’ün geleceği” için kaç milyon dolar topladı?

Akıllı sözleşmeler genelinde birlikte çalışabilirlik, kripto piyasası çoklu blok zinciri ortamına doğru ilerledikçe daha önemli hale geliyor.

t3rn, “Web3’ün geleceği” için kaç milyon dolar topladı?

Zincirler arası programlama ihtiyacı göz önüne alındığında, geliştiricilerin zincirler arası uygulamaları kolayca tasarlamasını sağlayan arızaya karşı güvenli bir çoklu zincir platformu olan t3rn, 25 Kasım’da Polychain Capital liderliğindeki stratejik bir finansman turunda 6,5 ​​milyon dolar topladığını duyurdu.

Bu stratejik tura özellikle Blockchange, Lemniscap, D1 Ventures, Huobi Ventures, Figment Capital, Bware Labs, MEXC, Open Process Ventures, NetZero Capital ve daha birçok önemli melek yatırımcı ve sektör lideri katıldı.

Özellikle, t3rn’nin kurucusu ve baş teknoloji sorumlusu Maciej Baj, multichain’in “Web3’ün geleceği” olacağını söyledi.

“Bu, birden çok blok zincirindeki işlemlerin tek bir zincirdekiler kadar kolay ve güvenli olabileceği ve olması gerektiği anlamına geliyor. t3rn, zincirler arası programlamada bu yeni paradigmayı destekler. Bu stratejik finansman turu, blockchain birlikte çalışabilirliğine yönelik yenilikçi yaklaşımımızın gelişimini destekliyor.”

Polychain Capital Ortağı Ben Perszyk şunları ekledi:

“Katman 1 blok zincirleri ve bunların üzerine inşa edilen uygulamalar arasındaki birlikte çalışabilirlik, bölünmüş likidite havuzlarını azaltarak ve farklı yürütme ortamlarında birleştirilebilirliği artırarak ekosistem genelinde verimliliği ve likiditeyi geliştirmeye yardımcı olacaktır.”

Blockchain ve akıllı sözleşme birlikte çalışabilirliği ihtiyacı

Blockchange’in yönetici ortağı Ken Seiff’e göre, “Blockchain’ler arasında birlikte çalışabilirliğe ihtiyacımız olduğunu söylemek bir şey, onu gerçekten inşa etmek için başka bir şey.” t3rn’nin bu fikre göre hareket ettiğini açıklıyor. Yaklaşımları, akıllı sözleşmelerin tek bir zincirle sınırlı olmak zorunda olmadığı veya çalışmak için potansiyel olarak güvenli olmayan köprülere güvenmek zorunda olmadığı bir geleceğin yolunu açıyor.

t3rn, kaç farklı blok zincirinin kullanıldığına bakılmaksızın, basit bir yazılım geliştirme kiti (SDK) kullanarak arızaya dayanıklı akıllı sözleşme birlikte çalışabilirliğine sahip olmayı mümkün kılar ve köprülerin aksine, t3rn ile tek bir çağrı ile birkaç zincirde gerçekleşen çok adımlı işlemler vardır.

Ayrıca t3rn, Polkadot ( DOT ) ekosisteminin birlikte çalışabilir yürütme ve akıllı sözleşme düzenlenebilirliği ile gelişimini destekledi ve Substrate Builders Programının bir parçası oldu.

Buna ek olarak protokol, akıllı sözleşmelerin iletişimi için XCM tabanlı yeni bir standart olan XBI’yi daha fazla oluşturmayı amaçlayan Web3 Foundation’dan ikinci hibesini tamamladığını belirtiyor.

Son olarak, saldırıların ve güvenlik açıklarının çoklu zincir çözümlerini engellediği bir zamanda, t3rn, güvenli bir çoklu zincir geleceğinin önemli bir bileşeni olacak bir çözüm geliştirmeye kendini adamıştır.

Başa dön tuşu