Teknolojinin Kadın Liderleri Ödülleri 2020 başlıyor

Türkiye’de teknoloji alanında muvaffakiyet kıssalarına imza atan bayanları ortaya çıkarmak için Microsoft’un 2016 yılından beri hayata geçirdiği ‘Teknolojinin Bayan Liderleri’ yarışının 2020 yılı müracaatları başladı. Yarışa katılmak isteyen bayan teşebbüsçüler farklı kategorilerle 28 Şubat’a kadar internet sitesinden müracaat yapabilecek.

Teknolojinin Bayan Önderleri Mükafatları 2020 başlıyor

Teknolojinin dünyayı geliştiren inovasyonlar üretmesinde cinsiyet eşitliğinin kıymetli bir rolü olduğuna inanan Microsoft Türkiye bu yıl Teknolojinin Bayan Başkanları müsabakasının dördüncüsünü düzenliyor. 2016’da başlayan müsabaka, muvaffakiyet öyküleriyle öbür bayanlara ilham veren projeleri destekliyor. Bu yıl, Wtech Teknolojide Bayan Derneği ve Kodluyoruz Derneği iş iştirakiyle hayata geçirilen yarış, Türkiye’nin dijital dönüşümünü güçlendiren teknoloji odaklı iş ve eğitim faaliyetlerinde bulunan tüm bayan girişimcilere açık.

Son müracaat 28 Şubat

Teknolojinin Bayan Önderleri yarışı, ortaokul ve lise öğrencilerinden profesyonel yöneticilere kadar her yaş ve meslek kümesinden bayanların iştirakiyle birbirinden özel muvaffakiyet kıssalarının gün yüzüne çıkmasını sağlıyor. Bayanların teknolojide daha fazla kelam sahibi olmasını hedefleyen programa müracaatlar farklı kategoride yapılabiliyor. Müracaatlar Geleceğin Teknoloji Yıldızı Adayı, Genç Teknoloji Yıldızı, Bilişimde Fark Yaratan Bayan Önder, Yılın Başarılı Bayan Teşebbüsçüsü, Yılın Başarılı Bayan Yazılım Geliştiricisi, Yılın Başarılı Bayan CIO’su, Pürüzleri Aşan Bayan, Yılın Bilim Bayanı ve Yeni Teknolojilerle Fark Yaratan Bayan Önder üzere birçok kategoride bedellendiriliyor.

2020’ye projeleriyle damga vurmak isteyen bayan teşebbüsçüler ve önderler, 28 Şubat 2020 son müracaat tarihine kadar Microsoft Türkiye’nin web sitesinde yer alan formu doldurarak müsabakaya katılabilecek:

Başa dön tuşu