Tesla Model 3 kamyonet oldu!

Elektrikli araba dünyasının önde gelen firmalarından Tesla’nın Model 3 versiyonunu kamyonete dönüştürdüler. 

Tesla Model 3 kamyonet oldu!

Elektrikli araba şirketi Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın yapacaklarını açıkladıkları pikap modeli, dünyaca ünlü YouTuber Simone Giertz tarafından hayata geçirildi.

Gierzt ve kendisi üzere YouTuber olan ekibi Tesla Model 3’ü bir kamyonete dönüştürdüler. Ortaya çıkan araca ‘Truckla’ ismini veren grubun çalışması Tesla’lar için yapılmış en büyük modifikasyonlar ortasında yerini aldı.

Şu anda kullanıcılarına Model S, Model 3 ve Model X modellerini sunan Tesla, yakında Model Y‘yi yollara çıkarmaya hazırlanıyor. Tesla ayrıyeten kamyon modeli Semi ve üstün spor modeli Roadster üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. 

Daha önce Twitter’dan bir takipçisinin “Ne vakit elektrikli pikap yapacaksınız” sorusunu yanıtlayan Musk, “Model Y’den sonra pikap kamyonet yapacağımıza dair kelam veriyorum. Temel dizaynı ve mühendislik kısımları beş yıldır aklımda. Yapmak için sabırsızlanıyorum” dedi.

Musk birinci olarak 2013 yılında elektirikli pikap şekli bir kamyonet yapacağını söylemişti. Tesla’nın CEO’su ABD’deki en çok satan aracın Ford’un F150 modeli pikap kamyoneti olduğu için bununla rekabet edeceklerini söylemişti.

Başa dön tuşu