The Last of Us Part I yakında PC’ye gelecek

Sony’nin efsanevi oyunu The Last of Part I nihayet PC’de resmi çıkışını yapıyor. Oyunun çıkış tarihi ve fiyatı aşikâr oldu.

Sony tarafından PlayStation için geliştirilen ve 2013 yılında piyasaya sürülen The Last of Us, oyun dünyasında büyük bir yere sahip. Oyun, Sony’nin değişen stratejisi nedeniyle serinin birinci oyunu olan PC platformu için çıkacak fakat bugün beklenen bir açıklama yapıldı.

Yılın en uygun oyunlarını kutlayan The Game Awards’ta The Last of Us Part I, PC için resmi olarak duyuruldu. Oyunun çıkış tarihi ve PC fiyatı da açıklandı. PC versiyonu için de bir fragman yayınlandı.

The Last of Us Part I ne vakit PC’ye geliyor?

The Last of Us, 3 Mart 2023’te PC için çıkacak. Oyunun grafiklerinin remake ile uyumlu olup olmayacağı şimdi bilinmiyor. Sony, PC için erken oyunlar çıkardı, fakat birebir vakitte DLSS ve RTX teknolojisini oyuna entegre etti. Yani birebir teknolojiyi The Last of Us’ın PC versiyonunda da görebiliriz. Oyunun yine yapılanma versiyonu esasen ışın izleme teknolojisini içeriyor.

The Last of Us Part I PC Fiyatı:

The Last of Us Part I, Epic Games’ten 599 TL’ye ön siparişe açıldı. Yeni çıkan PC oyunlarının ortalama fiyatlarına bakıldığında uygun bir fiyata çıktıkları söylenebilir. Olağan ki, oyuncu fiyatlarının hala yüksek olduğu gerçeği devam ediyor. Yeniden de oyuna olan ilginin ağır olacağı düşünülüyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu