Türk Telekom EyeSense renkleri ayırt ettiriyor

Yenilenen orta yüzüyle daha rahat bir kullanım imkanı sağlayan EyeSense sayesinde görme engelliler, cisimlerin renklerini çarçabuk tanımlayabilecek.

Türkiye’nin başkan bilgi ve bağlantı teknolojileri şirketi Türk Telekom, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesi, görme engellilere gündelik hayatlarında dayanak olan “EyeSense” uygulamasını yeni özelliklerle destekledi. Türk Telekom,uygulamayı “Renk Tanıma” özelliğiyle zenginleştirdi ve EyeSense’in orta yüzünü yeniledi.

Türk Telekom EyeSense renkleri ayırt ettiriyor

Renk Tanıma özelliği sayesinde kıyafetlerinin yahut etraflarındaki nesnelerin renklerini öğrenmek isteyen görme engelli bireyler, telefonlarını ilgili objelere yönelterek sesli komut sistemiyle renklerin tarifini duyabiliyorlar.

Geçtiğimiz yıl Türk Telekom tarafından geliştirilen binlerce nesnenin tarifli olduğu “Nesne Tanıma” özelliğiyle EyeSense uygulaması görme engellilerin tüm objeleri çarçabuk ayırt edebilmesine yardımcı oluyor. Görme engelli bireyler akıllı telefonunu objeye gerçek yönelterek nesnelerin ne olduğunu öğrenebiliyor ve tariflerini dinleyebiliyor.

Türk Telekom’un EyeSense uygulaması görme engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak, toplumsal medyada faal olarak yer almalarını sağlamak ve temel gereksinimlerini kolay bir halde karşılamalarını sağlamak için geliştirildi.

Başa dön tuşu