Türk Telekom İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerine hazır

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, Türk Telekom ve Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim öncesi ve sonrası için gerekli uyumu sağlandığını ve Türk Telekom’un seçim müddetince ülkede kesintisiz irtibat için tüm tedbirleri aldığını belirtti.

Türk Telekom İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerine hazır

Türk Telekom, yaklaşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sürecinde bağlantının sağlıklı halde sürdürülmesi için taşınabilir, genişbant ve sabit şebekelerinde hazırlık ve test etaplarını tamamladı. Mevzuyla ilgili açıklama yapan Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç; Yüksek Seçim Heyeti (YSK) ile koordineli bir halde hizmet vereceğiz. 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçim sürecinde Türkiye genelinde bağlantısı kesintisiz halde sağlamak üzere gerekli çalışmaları yaptık, tüm tedbirleri aldık” dedi.
Kıraç, “İl seçim konseyleri, siyasi partiler, medya, haber ajansları, değerli kamu kurum ve kuruluşları için halihazırda vermekte olduğumuz kesintisiz, süratli, esnek network ve güvenlik servislerimizle, ülkemiz bağlantı manasında sıkıntısız bir seçim süreci geçirecek. Seçim öncesinden, sonuçların resmi olarak açıklanacağı sürece kadar operasyonumuz için ekstra güvenlik önlemleri aldık. Network ve servislerimizi yönettiğimiz Türkiye’nin en büyük Servis İdare Merkezi (SMC) ve Siber Güvenlik Merkezimiz (SGM) ile 7/24 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimine hazırız” dedi.

“Kamu kurumlarından gelebilecek acil talepler için gerekli hazırlıklar tamamlandı”
Türk Telekom’un seçim güvenliğini sağlamak ismine 360 derece bir çalışma gerçekleştirdiğini, tüm ünite ve kurumlarla koordineli halde çalıştıklarını belirten Kıraç, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi hazırlıkları kapsamında Ankara ve İstanbul’da ‘Seçim Uyum Merkezi’ kurduk. Seçim güvenliği için 21-24 Haziran tarihleri ortasında acil müdahale gerektiren müşteri servislerini önceliklendirdik. Kamu kurumlarından gelebilecek acil altyapı/servis yedekliliği talepleri için gerekli hazırlıkları tamamladık. 21-24 Haziran tarihleri ortasında Türk Telekom Ankara ve İstanbul bölge ve Genel Müdürlük ünitelerinde 7/24 seçime özel çalışma sistemine geçilecek. YSK ile koordineli olarak tüm tedbirlerimizi aldık. Ayrıyeten YSK tarafından talep edilebilecek her türlü siber güvenlik muhtaçlıkları için de ön hazırlıklarımızı tamamladık” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu