Turkcell elektronik atıklarla eğitime kaynak sağlayacak

Kullanılmayan, atık haline gelmiş elektronik aygıtlar Turkcell mağazalarında bulunan ‘tekno atık’ kutularına bırakılacak, bu eserlerden elde edilecek gelir Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlanacak.

Turkcell elektronik atıklarla eğitime kaynak sağlayacak

Daha güzel bir dünya için çalışmalarını sürdüren Turkcell, sürdürülebilirliği temel alan yeni bir proje başlattı. Turkcell çalışanlarından bayilerine, tedarikçilerinden müşterilerine ve tüm Türkiye’yi kapsayacak olan “Eğitime Dönüştür” projesi bir yandan etrafın korunmasını ve doğal kaynaklardan tasarruf edilmesini sağlarken bir yandan da çocuklarımızın eğitimine katkı sağlayacak.

Proje kapsamında Turkcell mağazalarına yerleştirilecek olan kutularda toplanan elektronik atıklar, bu eserlerin toplanması ve geri dönüştürülmesi alanında yetkili olan Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından iktisada kazandırılacak. Elde edilen gelirin tamamı çocuklarımızın eğitiminde kullanılmak üzere Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) bağışlanacak.

Türkiye’de müşterilerinin elektronik atıklarından kendini sorumlu hisseden birinci şirket olarak herkesi “Eğitime Dönüştür” kampanyasına katılmaya davet eden Turkcell, teknolojik liderliğini etraf şuurunun yaygınlaştırılmasında da sürdürmüş olacak.

Başa dön tuşu