Turkcell Gelibolu Maratonu’nda her katılımcı için fidan dikilecek

Üç yıl evvel iştirakçiler için dikilen fidanlarla oluşturulan Turkcell Barış Ormanı da büyümeye devam edecek

TURKSPORU’nun en büyük destekçisi Turkcell’in isim sponsorluğunda bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Turkcell Gelibolu Maratonu için geri sayım sürüyor. 6 Ekim Pazar günü Gelibolu Yarımadası’nda gerçekleşecek ve bugüne kadar 20 binden fazla kişinin katıldığı aktiflikte maraton, yarı maraton, 10 kilometre koşusu ve halk koşusu gayretleri olacak.

Her iştirakçi için tabiata bir fidanın dikileceği bu yılki tertibin teması “Adımlar Fidana” olarak belirlendi. Üç yıl evvel düzenlenen maratonda, iştirakçiler için dikilen fidanlarla oluşturulan Turkcell Barış Ormanı büyümeyi sürdürecek. Buna ek olarak, klasikleşen formda Morto Koyu’na sembolik olarak fidan dikilecek.

Turkcell Gelibolu Maratonu’nun en güçlü etabı olan 42 kilometrelik parkur, Morto Koyu’ndan start alacak. Maraton ve Yarı Maraton için 09.30’da başlayacak yarışta iştirakçiler Alçıtepe Köyü’nden geri dönerek parkurda iki çeşit atacak ve tekrar Morto Koyu’ndaki finiş noktasına gelecek. Yarı maratona katılacak sportmenler, maratondaki parkurda bir cins atıp finişe gelecek. 10 kilometrelik koşu da tıpkı noktadan 10.00’da başlayacak. Fransız Anıtı ve Redoubt İngiliz Mezarlığı’ndan geçecek iştirakçiler, Morto Koyu’nda yarışı noktalayacak. Büyük iştirakin beklendiği halk koşusu ise saat 10.15’te tıpkı noktadan başlayacak ve 5 kilometre uzunluğunda olacak.

Maraton Fuarı 4-5 Ekim’de

Turkcell Gelibolu Maratonu’nda Maraton, yarı maraton ve 10 kilometre koşuları haricinde dokuz başka yaş kategorisinde koşulacak tertibin olmazsa olmazlarından Maraton Fuarı 4-5 Ekim’de 17 Burda AVM’de gerçekleştirilecek ve çeşitli etkinliklere mesken sahipliği yapacak.

Başa dön tuşu