Türkiye’nin İlk Sermaye Piyasası Hackathonu Serathon-in başlıyor!

Sermaye piyasasının çok sayıda paydaşının takviyesi ile sermaye piyasasının büyümesi, yatırımcı tabanının genişlemesi emeliyle Serathon-in Sermaye Piyasası Yazılım Maratonu 25-27 Ekim 2019 tarihlerinde yapılacak. Yarışın müracaatları 22 Ağustos 2019’da başladı ve 10 Ekim 2019’a kadar devam edecek.

Türkiye’nin Birinci Sermaye Piyasası Hackathonu Serathon-in başlıyor!

Serathon-in Sermaye Piyasası Yazılım Maratonu, daha evvel sermaye piyasalarıyla tanışmayan yazılım profesyonellerini, fintek şirketlerini ve yatırımları sermaye piyasasına yönlendirmeyi amaçlıyor. Bu farkındalığın sermaye piyasalarının geleceğini şekillendirmeye katkı sağlanması hedefleniyor. Aktiflik esnasında geliştirilecek yazılım projeleri, sermaye piyasası kuluçka merkezinde daha ileri kademeye taşınabilecek.

Yarışmada, özgünlük ve yenilikçilik, yapılabilirlik ile finansal ve toplumsal tesir şartları kıymetlendirme ölçütleri ortasında yer alıyor. Yarışmacıların sermaye piyasası alanında, istediği fikri ve teknolojiyi özgürce kullanarak proje geliştirmeleri bekleniyor.

Yarışma sonunda birinci kadro 20 bin TL, ikinci ekip 15 bin TL, üçüncü ekip ise 10 bin TL bedelinde yatırım fonu varlık dağılımının sahibi olacak. Ayrıyeten, dereceye giren gruplara yer ve danışmanlık alanında tahlil ortağı olan Workinton nezdindeki sermaye piyasası kuluçka merkezinde 6 ay ile 1 ay ortasında değişecek mühletle ortak çalışma alanı sağlayacak.

Yarışma herkesin iştirakine açık olup, müracaatlar fiyatsızdır.

Serathon-in aktifliğinin destekçileri ortasında Borsa İstanbul, Takas İstanbul, Merkezi Kayıt İstanbul, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği, A1 Capital, Beycon, Burger King, Garanti Yatırım, Gedik Yatırım, Habitat, iDealData, İnfina Yazılım, Matriks, Optimus Yazılım, Tradesoft, Workinton yer alıyor.

Serathon-in Sermaye Piyasası Yazılım Maratonu müracaatları;
serathonin.org.tr adresi üzerinden yapılabilecek.

Başa dön tuşu