Twitter doğrulama sistemi renkleniyor

Twitter doğrulama sistemi işler daha da karışık hale geliyor. CEO Elon Musk, renkli doğrulama sistemine geçileceğini duyurdu. İşte ayrıntılar.

Twitter’da kullanıcıların inançlı bir toplumsal ağ tecrübesi yaşaması ismine doğrulama platformuna geçilmişti. Lakin Tesla CEO’su Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra fiyatlı olarak satın alınabilecek halde doğrulama sistemlerinin satılmaya başlanması, platformda karmaşaya yol açtı. Tüm bu yaşananların akabinde yeni bir açıklama yapan Elon Musk çok renkli doğrulama sistemi çıkaracağını söyledi.

Twitter doğrulama sistemi tekrar değişebilir

Elon Musk yeni sistem kapsamında şirketlerin altın onay işareti alacağını, hükümet yetkililerinin gri onay işareti alacağını belirtti. Mavi onay işareti da misal halde kullanılmaya devam edecek. Mavi onay işaretinin eski doğrulanmış hesaplarda ve Twitter’ın aylık 8 ABD doları fiyatındaki yeni fiyatlı planını satın alan bireylerde kullanılacağı böylelikle katılaşmış oldu.

Musk, şirketin yeni doğrulama sistemi yayına girmeden evvel tüm doğrulamaları manuel olarak yapmayı hedeflediklerini de kelamlarına ekledi. Lakin bununla ne demek istenildiği pek açık değil. Çünkü para ödeyen tüm Twitter Blue aboneleri mavi onay işareti alacak. Üstelik Twitter’ın düşen iş gücü göz önüne alındığında manuel olarak bu süreçlerin yapılması epey güç.

Android için Twitter indir

iOS için Twitter indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu