Twitter, her geçen gün YouTube’a benziyor

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından Twitter’ın sahibi olan Elon Musk, bir sefer daha gündemde.Twitter Hesabı Aktiflik İstatistikleri başlığı altında toplanan istatistiklere Görüntüleme Sayısı biçiminde bir yeni rapor eklendi. Yeni yılın birinci ayında Twitter için Görüntüleme Sayısı özelliğinin faal edileceğini söyleyen Elon Musk, bu süreci gerçekleştirdi. iOS ve Android kullanıcıları için sunulan kelam konusu bu özellik yakın bir vakit içerisinde internet tarayıcısı üzerinde de faal hale getirilecek.

Twitter İmaj Sayısı özelliği

Bu yeni özellik sayesinde platform üzerinden paylaşmış olduğunuz bir mesajın kaç kişi tarafından görüntülendiğini görmeniz mümkün olacak. Tıpkı vakitte sizde bir kişinin paylaşmış olduğu mesajın kaç kişi tarafından görüntülendiği hakkında bilgi edinebilirsiniz. Manzara sayısı özelliği her mesaj için geçerli olmayacak. Daha evvel paylaşılan mesajlar, Twitter Toplulukları ile ilgili olan paylaşımlar ve Twitter Etrafı ile ilgili yayınlanan içerikler bu özelliğe dahil olmayacak.

Paylaşımınızı görüntüleyen kullanıcıların paylaşımı nerede gördüğü ve sizi takip edip etmediği üzere ayrıntılar değerli değildir. O denli ki kendi mesajınıza bakmanız halinde bile bu durum görüntüleme sayısı olarak kaydoluyor. Görüntüleme sayısı özelliğinin çok da değerli bir özellik olduğunu söylemek mümkün değildir fakat bir mesajın kaç kişi tarafından görüntülendiğini Twitter’ın sunduğu tahlil hizmeti ile görebilirsiniz. Bu noktada tek fark ise bu bilginin artık herkes tarafından görülebilir olmasıdır. Görüntüleme Sayısı özelliği şu an için her ülkede etkin değildir. Kelam konusu özelliğin tüm kullanıcılar için evreli bir halde sunulması bekleniyor.

Kaynak: İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu