Twitter’a uçtan uca şifreleme özelliği geliyor

Twitter için tıpkı WhatsApp üzere uçtan uca şifreleme özelliği planladığı ortaya çıktı. Bu özellik yayımlandığında Twitter bile kullanıcı bildirilerini göremeyecek.

Dünyanın en güçlü adamı Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra platforma birçok yeni özelliğin geleceğini gösterdi. Mavi tikin fiyatlı yapacak Twitter Blue aboneliği, resmi hesaplara verilen ‘gri tik rozeti’ yeniliklerden yalnızca birkaçıydı. Artık ise Musk, platforma bir özellik daha getirecek üzere görünüyor.

Cep telefonu kullanımına ait yazılarıyla tanınan Jane Manchun Wong, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla şirketin güvenlik atılımı yapmayı planladığını belirtmişti. Elon Musk Wong’a cevap vererek özelliği doğruladı.

Twitter iletilerine uçtan uca şifreleme özelliği geliyor

Wong’un iletisine nazaran Twitter bildirilere uçtan uca şifreleme getirecek. WhatsApp, ve Signal üzere tanınan iletileşme uygulamalarında görülen uçtan uca şifreleme, bir güvenlik sistemi. Şifrelenen iletiler, sırf kullanıcılar tarafından görülebiliyor. Yani uygulamada hiçbir üçüncü kişi iletilere erişemez.

Wong’un özelliğin geleceğini paylaşmasının akabinde Elon Musk da karşılık verdi. Ünlü teşebbüsçü, bir nevi göz kırparak bu özelliğin geleceğini doğrulamış oldu. Twitter DM’lerine uçtan uca şifrelemenin ne vakit geleceği dair bir bilgi yok.

Twitter’ın şimdiden gündemine uçtan uca şifreleme olduğunu belirtelim. Şirket, 2018 yılında bu özelliği uygulamak için testler yaptı. Fakat mevzuyla ilgili çok fazla bir gelişme yok ve özelliğin platforma ne vakit geleceği de aşikâr değil.

Elon Musk ise toplumsal medya devini satın almadan evvel nisan ayında yaptığı bir paylaşımda, Twitter DM’lerin tıpkı Signal üzere uçtan uca şifrelemeye sahip olması gerektiğini yani yapmadıklarını vurgulamıştı. iletisi kim gördü Bugün haberler de Musk’ın dileğine kavuşacağını gösterdi.

Android için Twitter indir

iOS için Twitter indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu