Üniversite adayı öğrenciler için dijital mentorlük

“PeerBie Üniversitem” artık aday öğrencilere özel bir ağa (network) sahip. Bu ağ sayesinde adaylar, dijital mentörlerle bağlantıya geçip, kendisi için en hakikat seçimi yapmasını sağlayacak bilgilere erişebiliyor.

Üniversite adayı öğrenciler için dijital mentorlük

Türkiye’nin yerli toplumsal ağ uygulaması olmak için yola çıkan ve toplumsal gereksinimlere özelleştirilmiş uygulamalar geliştiren PeerBie, Türkiye’deki üniversite öğrencileri ve mezunların kullanımına sunduğu “PeerBie Üniversitem”i aday öğrenciler için eksiksiz bir platforma dönüştürüyor. Uygulama, sahip olduğu özel ağ (network) üzerinden, aday öğrenciler için sahip olmak istedikleri tüm bilgileri, o üniversitede okuyan tecrübeli öğrencilerden birebir öğrenmelerini sağlıyor. PeerBie Üniversite temsilcilerinden oluşan “mentör öğrenci” sistemi ile aday öğrencilere tercih etmeyi düşündükleri üniversiteler hakkında kesintisiz irtibat tecrübesi sunuyor.

İyi bir üniversitede eğitim görmek isteyen adaylar için Yüksek Öğretim İmtihanı (YKS) 2019 tercih periyodu Ağustos ayında başlıyor. Kısa bir mühlet içerisinde adaylar puanları ve mezun oldukları okul cinslerine nazaran tercih yapabilecekleri okulları belirleyecekler. Gelecekleri için bu kadar ehemmiyet taşıyan bir hususun seçimi için adayların çok fazla bilgiye muhtaçlığı var. Bu muhtaçlıktan yola çıkarak PeerBie, Üniversitem uygulamasının içerisine aday ve öğrenciler ortasında köprü görevi görecek bir ağ (network) ekleyerek, üniversite adayları için istedikleri ve muhtaçlıkları olacakları tüm bilgileri uygulamada eksiksiz sunuyor.

Üniversite temsilcileri, adaylara “dijital mentorluk” yapıyor

PeerBie Kurucusu Semih Seçer, “Üniversiteye gidecek öğrenciler birçok mevzuda bilgi sahibi olmak istiyor. Okulun pozisyonu, nerede ikamet etmesi gerektiği, yemek imkanları, ulaşım imkanları ve eğitim uygulamaları üzere bilgiler aday öğrenciler için büyük kıymet taşıyor. Bu bilgilerin en gerçek kaynağı ise okulu deneyim edenler yani hala o üniversitede tahsile devam eden öğrenciler. En aktüel ve gerçek bilgiyi bu öğrencilerden temin etmenin aday öğrenciler için eşsiz bir bilgi olduğunu gözlemledik. Buradan yola çıkarak uygulamamızı güncelledik. Bu güncelleme sayesinde PeerBie Üniversitem uygulaması üzerinden aday öğrenciler ile üniversite öğrencileri ortasında eşsiz bir bağlantı ve etkileşim imkanı sunmayı hedefliyoruz. Adaylar, uygulamayı indirince görecekleri ağlar aracılığıyla kendilerini o üniversitede üzere hissedecekler” kelamları ile PeerBie Üniversitem’in “Aday Öğrenciler” için geliştirdiği ağ ve bu aday ağı üzerinden erişilebilen kanalların çeşitliliğini aktardı.

Markette yerini aldığı günden itibaren Üniversite öğrencileri ortasında süratli bir biçimde yaygınlaşan “PeerBie Üniversitem”, Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerin şu an okuyan öğrencilerinden PeerBie kriterlerine dayanarak “temsilciler” atıyor. Bu temsilciler “mentor”lük misyonu altında, hem aday öğrenciler hem de mevcut öğrencilerle öğrencilerin gereksinim duydukları tüm bilgiler ve başlıklar altında kesintisiz bağlantı ve bilgi akışının sürmesini sağlıyor. Uygulama, üniversitenin toplumsal imkanlarından staj imkanlarına, yemekhanenin durumundan öğretim vazifelilerinin derslerine kadar bir çok bilgiye anında erişilmesini sağlıyor. Bunu “aday öğrenciler”e özel ağ ile üniversite tercih devrinde toplumsal yarara dönüştürmek isteyen PeerBie Üniversitem’in “aday öğrenciler” platformunun başka özellikleri şöyle:

Uygulama öğrencilerin “yurt, yemekhane, ders notları, öğretim vazifelileri, ders başlıkları” üzere tüm segmentlerde konuşma başlıkları açılmasına müsaade veriyor. Örneğin “öğrenci yurtları” özelliği ile üniversite yakınındaki yurtlar bulunabiliyor, geçmişte yahut hala o yurtta yaşayan öğrencilerin tecrübeleri öğrenilebiliyor.

Öğrenciler “etkinlik” yapma özelliği sayesinde, tercih için düşündükleri üniversitelerin “tercih ve tanıtım” günlerini yakından takip edebiliyor.

Ücretsiz uygulamanın Android ve iOS sürümü bulunuyor. 

 

Başa dön tuşu