Vivo S16 Pro’nun tasarım detayları ortaya çıktı

Vivo’nun yeni S16 Pro akıllı telefonunun tasarımı, telefonun kavisli bir ekrana, üçlü kamera konfigürasyonuna ve birinci sınıf bir görünüme sahip olabileceğini ortaya koyan manzaralarla sızdırıldı.

Çin merkezli şirket Vivo, her yıl piyasaya sürülen aygıtlarla akıllı telefon arenasına girmeye devam ediyor. Teknoloji devi, geçtiğimiz haftalarda yeni amiral gemisi serisi X90’ı tanıttı. Geçen ay Dimensity 8100 işlemcili S15 Pro’yu piyasaya süren şirketin yeni orta sınıf telefonu S16 Pro da merakla bekleniyordu. Bu aygıtın ayrıntıları ortaya çıktı. Pricebaba ve Steve Hemmerstoffer’ın sızıntısı, aygıtın işlenmiş imajlarını içeriyordu. Ortaya çıkan imgeler, aygıtın lüks telefonları anımsatan ve Vivo’nun S serisi geleneğini sürdüren şık bir dizayna sahip olabileceğini ortaya koydu.

Vivo S16 Pro bu türlü görünüyor

Görsele baktığınızda birinci gözünüze çarpan şey ekranın üst kısmında yer alan dairesel selfie kamerası oluyor. Artı, yan çerçevesi yokmuş üzere görünen dizaynların geleceğini görebiliriz. Ekranın AMOLED olacağı söyleniyor lakin boyutu hakkında şimdi bir bilgi yok.

Arkaya bakıldığında, Çinli teknoloji devinin üçlü kamera kurulumunu tercih ettiği, kameraların oturduğu adanın mat siyah bir dizaynla buluştuğu ve LED flaşın göze çarptığı görülüyor. Telefonun sağ tarafında ses ve güç düğmeleri yer alıyor. USB Type-C ilişki noktası, mikrofon ve hoparlör alt kısımda yer alıyor. Parmak izi tarayıcının ekranın alt kenarına yerleştirildiğini olağan güç düğmesinden varsayım edebilirsiniz.

Vivo’nun S15 ailesinin yerini alması planlanan yeni aygıtının bu ayın sonlarında yahut 2023’ün başlarında duyurulması bekleniyor. Seri, V26 ismiyle dünya pazarında yerini alabilir. Ayrıyeten S16 ve S16e versiyonlarının Vivo S16 Pro’da da çıkış yapabileceğini ve şirketin her üç telefonda da farklı işlemcilere yer verebileceğini de eklemeden geçmeyelim.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu