WhatsApp bu özellikten vazgeçiyor!

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip iletileşme platformu WhatsApp, bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda bir beta sürümü yayınlayarak kendini silen bildiriler özelliğini kullanıma sunmuştu. Fakat şirket, temel sürüm ile gelmesi beklenen bu özelliği kullanıma sunmaktan vazgeçti.

WhatsApp bu özellikten vazgeçiyor!

Dünyanın en tanınan iletileşme platformu WhatsApp, geçtiğimiz haftalarda kendini silen bildiriler özelliğini, yayınlamış olduğu bir beta sürümü ile kullanıma sunmuştu. Kullanıcılar bu özellik ile daha sonra silinsin biçiminde bildirilerini gönderilebiliyordu. Örneğin, belli bir saat, gün, hafta, ay ya da yıl halinde gönderilen iletilerin silinme vaktini ayarlama imkanına sahip olabiliyordunuz. Yayınlanan beta sürümü ile gelen bu özellik kullanıcıları hayli heyecanlandırmıştı. Tıpkı sürüm Snapchat‘te de mevcuttu ve başarılı bir formda kullanılmaya devam ediliyor.

Fakat WhatsApp’ın bu özelliği kullanımdan kaldırmış olduğu, yayınlamış olduğu yeni bir beta sürümü ile ortaya çıktı. Anlaşılan o ki; şirket bir evvelki beta sürümünde bu özellik ile ilgili sadece bir deneme yapmış. 

Aslında bu özellik tam olarak kaldırılmış sayılmaz, çünkü yeni Beta sürümünde, grup yöneticileri  kümedeki iletileri ayarladıkları vakit diliminde silme yetkisine sahipler.  Şu an deneme basamağında olan bu özelliğin yeni yılda gelecek olan güncelleme ile tüm küme yöneticileri için kullanıma sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu