WhatsApp ile gönder butonu Facebook’a geliyor

WhatsApp platformunun Facebook ile entegreli bir formda çalışması için Facebook “WhatsApp ile Gönder” butonunu faal etmek için çalışmalara başladı.

WhatsApp ile gönder butonu Facebook’a geliyor

İnsanlar tarafından kullanılmaya başlandığı günden beri en tanınan toplumsal medya platformları ortasında yer alan Facebook, son vakitlerde kullanıcı sayılarında yaşadığı azalmalar nedeniyle platformu canlandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Dünyanın en çok kullanılan platformaları ortasında yer alan Facebook, Instagram ve WhatsApp birebir çatı altında olsa bile büsbütün entegre olarak çalışmıyorlar. Bu durumu değiştirmek isteyen Facebook dünyanın en çok kullanılan anlık iletileşme uygulaması olan WhatsApp uygulamasını kendine entegre edebilmek için Facebook’a yeni bir buton yerleştirmek için geliştirme çalışmalarını yürütüyor.

Facebook kendi üzerinden paylaşımların daha kolay yapılabilmesi için platforma “WhatsApp ile Gönder” butonunu eklemeyi planlıyor. Bu sayede beşerler yapacakları paylaşımları yalnızca Facebook çatısı ile sonlu olmadan daha fazla beşerle paylaşma fırsatı bulabilecekler. Çok büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Facebook kullanıcıların hesaplarını kapatmalarından çok fazla etkilenmediğini söylese de hesap kapatma sayıları günden güne artış göstermekte. Bu durumun farkında olan şirket insanları platformda tutabilecek güncellemeleri platforma eklemek istiyor. Paylaşımları daha faal ve süratli bir hale getirecek olan “WhatsApp ile Gönder” butonu sayesinde şirket insanların Facebook hesaplarını kapatma oranlarını da düşürmeyi hedefliyor. Akıllı telefonlarında yalnızca WhatsApp yüklü olan kullanıcıların bu özelliği kullanabileceği belirtilirken, Facebook’un bu özelliği nin şimdilik Android kullanıcıları tarafından kullanılabileceği belirtiliyor.

Başa dön tuşu