WhatsApp Web ve masaüstüne yeni özellikler geliyor

WhatsApp için hem Web hem de masaüstü sürümlere yeni özellik geliyor. İşte WhatsApp güncellemeleriyle ilgili ayrıntılar.

WhatsApp için taşınabilir uygulamaların yanı sıra bilgisayardan kullananlar için güncellemelerine devam ediyor. WhatsApp Web ya da WhatsApp masaüstü olarak bilgisayarlarda kullanılabilen uygulama için iki sürümde de yenilikler kullanıcıları bekliyor.

WhatsApp inançlı hale geliyor

WhatsApp web ve masaüstüne gelecek yeni özellik, güvenlik odaklı. Geçtiğimiz devirlerde ortaya çıkan güvenlik açığının giderilmesi ismine WhatsApp’ta yeni özelliğin testleri başladı. Kısa mühlet içerisinde sürüme eklenecek olan kilit özelliği, kullanıcıların uygulamaya erişmek için ek bir şifre belirlemesini ve bu şifreyi kullanmasını sağlıyor. WhatsApp masaüstünde şifreli girişi mümkün hale getirecek özellik, parmak izi ya da yüz tanıma özelliği olan aygıtlarda daha süratli güvenlik sağlayacak. Özellik hem WhatsApp Web hem de WhatsApp Masaüstünde desteklenecek.

Kullanıcıların şifreyi unutması durumunda ise uygulamadan çıkış yapılarak yine QR kod taratılması mümkün. Böylelikle yeni bir şifre belirlenebilir.

Android için WhatsApp indir

iOS için WhatsApp indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu