Windows kullanıcılarının yüzde 42’si Windows 11 kısıtlamalarına takıldı

Windows 11 işletim sisteminin tanıtımının üzerinden uzun bir vakit geçti. Fakat yeni rapor, kullanıcıların yüzde 42’sinin geçiş için sistem ihtiyaçlarına takıldığı görüldü.

Microsoft Windows 11 işletim sistemi ile sistem ihtiyaçlarını öne çıkardı. TPM 2.0 üzere zorlayıcı istem ihtiyaçları birçok bilgisayarda karşılanmadığı üzere yeni rapor bu durumu bir kere daha gözler önüne serdi.

Kullanıcılar Windows 11’e geçemiyor

Yayınlanan son rapora nazaran Windows işletim sistemi kullanıcılarının yüzde 42’si Windows 11 işletim sistemini çalıştıracak bir aygıta sahip değil. Bu nedenle Windows 11 büyümesi beklentilerin altında ilerliyor. Lakin Windows 11 benimsenme oranlarındaki yükseliş de dikkat çekiyor. Çünkü Windows 11 birinci tanıtıldığı periyotlarda düşük bir geçiş yüzdesine sahipti. Yılın başına nazaran daha yüksek bir benimseme oranı gözlemleniyor.

Lansweeper raporunda bilgisayarların yüzde 42,76’sı Windows 11 ile uyumlu bir işlemciye sahip değil. Tanıtım devrinde yapılan araştırmalarda ise tıpkı oran yüzde 57,26 olarak açılanmıştı. Raporda mevzuyla ilgili yapılan değerlendirmede ise “Küresel tedarik zincirindeki aksama, işlemci kahrı yarattı. Birçoğu, global finansal belirsizlik nedeniyle şu anda sahip oldukları donanıma bağlı kalmayı tercih ediyor” denildi.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu