Xiaomi için ilklerin telefonu olacak: Xiaomi 13 Ultra hakkında herşey!

Geçen yıl Temmuz ayında tanıtılan Xiaomi 12S Ultra’nın sunduğu özellikleriyle epeyce çok sevilmişti. Şirketin sunduğu aygıt, 1 inç boyutundaki devasa fotoğraf sensörüyle dünyanın birinci cep telefonu olma unvanını elinde bulunduruyor.

Halefi olacak yeni Xiaomi 13 Ultra ise pek yakında gelebilir. İşte bilinen ayrıntılar.

Xiaomi 13 Ultra ortalığı kızıştırabilir

Xiaomi ne yazık ki 12S Ultra modelini sırf Çin iç pazarında satışa sunmuştu. Xiaomi 13 Ultra ise global olarak piyasaya sunulacak.

İnternette çıkan dedikodulara nazaran, resmi sunumun bu yılın ikinci çeyreğinde yapılması bekleniyor. Lansmanın Nisan ayı üzere gerçekleşmesi bekleniyor. En donanımlı sürüm olan Xiaomi 13Ultra, 16 GB belleğe ve 256 GB dahili depolama alanına sahip olması bekleniyor.

16 GB RAM’ı kullanan ve global pazara çıkmış birinci model olacak olan 13 Ultra kullanıcıların kamera konusunda çok şey beklediği modellerden bir tanesi olacak. Aygıt hakkında ortaya atılan teknik ayrıntılar ise şu halde; kenarlara gerçek kavisli olacak olan Samsung E6 AMOLED ekran, birincil kamera için 1 inç sensör boyutunda (Belki daha büyük olabilir) Sony IMX989 Kamera Sensörü.

Cihaz küresel olarak da tanıtılacağı için ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor. Son derece güçlü ve tıpkı vakitte çokça yeniliğe yer verilmesi beklenen model hakkında ne düşünüyorsunuz?

Başa dön tuşu