Xiaomi Watch S2 resmi olarak tanıtıldı

Xiaomi yeni Smartwatch Watch S2’yi duyurdu. Akıllı saatin tasarımı, evvelkinden bile daha minimal.

Yeni amiral gemisi cep telefonu Series 13’ün lansmanı ile Xiaomi, tanıtım aktifliğini yalnızca bu seri ile sınırlamadı. Ayrıyeten 13 serisi ile akıllı saat pazarına yeni bir soluk getiren Xiaomi Watch S2’yi piyasaya sürdü.

Xiaomi Watch S2, büsbütün paslanmaz çelikten yapılmış bir kasaya sahiptir. Akıllı saat, evvelki S modellerine nazaran daha minimal ve sade bir dizayna sahip. Gelin akıllı saatin ayrıntılarına daha yakından bakalım.

Xiaomi Watch S2 özellikleri

Xiaomi Watch S2, şirketin daha evvel saat modellerinde yer verdiği kasa dizaynını benimsiyor. Yuvarlak bir gövdeye sahip olan aygıt, sıhhatinizi izlemek için altta iki adet fizikî düğme ve sensöre sahip.

Cihaz, kalp atış suratınızı, uykunuzu, kan basıncınızı ve kan oksijen düzeyinizi izlemek için sensörler kullanır. Sensör tarafından elde edilen bilgiler, 8 farklı sıhhat verisini yalnızca birkaç saniye içinde görüntülemenizi sağlar.

42mm ve 46mm boyutlarında gelen akıllı saat ekranı AMOLED panel barındırıyor. 42 mm modelinde 305 mAh batarya bulunurken, 46 mm modelinde 500 mAh batarya bulunuyor. Her iki aygıt da bu pille 12 güne kadar hizmet ömrü sunuyor.

Xiaomi Watch S2, Android 6.0 / iOS 12.0 ve üzeri işletim sistemlerini çalıştıran aygıtlara bağlanabilir.

Xiaomi Watch S2 fiyat

  • Xiaomi Watch S2 42mm: 999 yuan (yaklaşık 2.670 TL)
  • Xiaomi Watch S2 46mm: 1099 yuan (yaklaşık 2.930 TL)

Xiaomi Watch S2 Çin’de satışa sunuldu. Aygıtın yakın vakitte öbür ülkelerde de satışı yapılacak lakin Türkiye’ye geliş tarihi şimdi açıklanmadı.

Peki siz Xiaomi Watch S2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Aygıt Türkiye’ye geldiğinde satın almayı düşünür müsünüz?

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu